Asgari Ücretliye Şok Haber Geldi! Asgari Ücretliye 12 Bin TL Maaş Ödemesi Verilecek...

Asgari Ücretliye Şok Haber Geldi! Asgari Ücretliye 12 Bin TL Maaş Ödemesi Verilecek...

Asgari ücretlilerin şansı döndü! 3000 TL ek ödeme yapılacak: 12.500 TL o tarihte hesapta. Asgari ücretlinin geçimi artan enflasyon ve yükselen fiyatlar nedeniyle bir hayli zorlaşmıştı. Asgari ücretlinin yüzünü güldürecek bir gelişme yaşandı.

Asgari ücretlilerin şansı döndü! 3000 TL ek ödeme yapılacak: 12.500 TL o tarihte hesapta. Asgari ücretlinin geçimi artan enflasyon ve yükselen fiyatlar nedeniyle bir hayli zorlaşmıştı. Asgari ücretlinin yüzünü güldürecek bir gelişme yaşandı. Kasım ayından bu yana asgari ücretliye verilmesi öngörülen 1000 TL'lik ek ödeme yararlanmaya kişiler dahi var. Peki yeni ödeme ne zaman yapılacak? Asgari ücretlinin alacağı ek ısınma yardım ödemesi ne? İşte tüm detaylar...

ASGARİ ÜCRETLİYE EK ÖDEME GELİYOR!

Refah seviyesinin iyice düşmesi nedeniyle epey zorlanan asgari ücretliler belirlenen seviyenin altında kalmıştı. Şimdi ise asgari ücretlilerin sevindirecek hem evleri hem cepleri dolduracak bir gelişme yaşandı. Refah düzeyinin altındaki asgari ücret için 9 bin 500 TL'lik ödeme müjdesi verildi. İşte diğer ayrıntılar...

Asgari ücretliye verilecek 1000 TL'lik yardım parası işverenin inisiyatifine bırakılıyor. Ancak çoğu işveren bu parayı vermeyi tercih ediyor. Sebebi ise vergi muafiyeti. Asgari ücretlinin hem içini hem de cebini ısıtacak bu yardım ödemesi ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde:

”İşverenler tarafından elektrik, doğalgaz ve diğer ısınma giderlerine karşılık olmak üzere, 09.11.2022 tarihinden itibaren çalışanın mevcut ücretine ilave olarak aylık 1.000 TL tutarında yapılan ödemeler için gelir vergisi hesaplanmayacak. Ancak Damga Vergisi hesaplanacaktır.” denildi.

İşveren için de inanılmaz fırsat sunan bu yardım ödemesi pek çok işverenin çalışanlarına verdiği bir ücret. Emekli maaşına yapılan ara zam sonrası gözler asgari ücret zamlarına çevrilmişti. Yapılan resmi açıklamaya göre asgari ücret zamları temmuz ayında olacak. Çalışanlar bu ayı iple çekiyor. Fakat asgari ücretli için nisan mayıs ve haziran ayları için ısınma yardımı verilecek. 1000 TL olarak ödenecek bu yardımlar toplamında 3 bin TL olarak çalışanlara verilecek. Çalışanlar toplu olarak bu paralarını alabilirler. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapılan sözlü anlaşma gereğince bu yardımın alınabileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.