1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ziraat Bankası ve Halkbank Vakıfbank, 10 Bin TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuruları! Temel ihtiyaç kredisi sonuç sorgulama...
Ziraat Bankası ve Halkbank Vakıfbank, 10 Bin TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuruları! Temel ihtiyaç kredisi sonuç sorgulama...

Ziraat Bankası ve Halkbank Vakıfbank, 10 Bin TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuruları! Temel ihtiyaç kredisi sonuç sorgulama...

Geçtiğimiz mart ayından itibaren yoğunluk çok olmasa da işlemler hala devam etmektedir. Temel ihtiyaç kredisine başvuran kişiler sonuçlarını sorgulamaya başladı. Kredi başvurusu nasıl yapılır? Kredi sorgulama nasıl yapılır? Merak edilen konuları sizler için araştırdık.

A+A-

Korona salgını döneminde vatandaşlar geçimleri sağlamak için oldukça zorlanmışlardır. Bu nedenle temel ihtiyaçlarını karşılamak için birçok yola başvurdular. Devletin sunduğu temel ihtiyaç kredisi vatandaşlara ilaç gibi geldi. İhtiyaç sahibi vatandaş temel ihtiyaç kredisine başvurularını yaptı. Bu nedenle kredi sonuçları herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Krediye başvurular hala devam etmektedir. Kredi başvurusu nasıl yapılır? Kredi sorgulama nasıl yapılır? Merak edilen konuları sizler için araştırdık.

Temel İhtiyaç Kredi Başvuru Sonuç Sorgulama!

Vakıfbank, Ziraat bankası ve Halkbank’ın mobil bankacılığı ve çağrı merkezlerinden kredi sonuçları öğrenilmektedir. Başvuru sonuçları ayrıca kişilere kısa mesaj yolu ile de bildirilmektedir.

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU! 

Orta ve düşük gelir grubunda yer alan ekonomik istikrar kapsamında müşterilere finansman desteği sağlamak için Bireysel Temel İhtiyaç Kredi kampanyası Vakıfbank tarafından başlatılmıştır. Bu kredi 10 bin TL’ye kadar 6 ayı geri ödemesiz olarak 36 ay vade ile aylık eşit taksitlerle %0,49 faiz oranlarıyla müşterilere sunmaktadır. Kredi için aranan şartlar hane halkının gelirinin 5 bin TL ve altında olması gerekmektedir. Bankaların belirlediği linklerden temel ihtiyaç kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Krediniz olumlu bulunması halinde kişilere bilgilendirme yapılmaktadır. Şubeye gitmeden Vakıfbank mobil, internet bankacılığı ve çağrı merkezi üzerinden kredinizi kullanabilir ve hesabınıza geçirebilirsiniz. Kredi olumsuz sonuçlandığında tarafınıza bilgilendirme mesajı gelmektedir. Bu krediye sadece Kamu Bankalarının birinden başvuru yapabilirsiniz. Aynı hane içinde sadece bir kişi krediye başvuru tapabilir. Eşlerden sadece biri krediden yararlanabilir. Kredi kullanım aşamasında tarafınıza seçenek sunularak 6 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. Kredi talepleri değerlendirilmek üzere Kredi Garanti Fonu ile kişisel veriler paylaşılmaktadır.    

ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU! 

Korona virüs salgının da yaşanan ve ülkemizi de etkileyen ekonomik zorlukların olduğu dönemden geçmekteyiz. Ekonomik istikrar kalkanı tedbirleri doğrultusunda ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarları en aza indirme amacıyla Ziraat bankası hane halkı geliri aylık 5 bin ve altında olan bireysel müşterileri finansal açıdan destek vermek için yeni kredi uygulaması başlatmaktadır. Temel ihtiyaçlarını uygun şartlara getirebilmeleri için bireysel müşterilere 10 bin 6 ayı ödemesiz dönemli 36 ay vadeli aylık eşit taksitlerle kredi imkanları sunmaktadır.

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU!  

Zorlu süreçten geçtiğimiz bu günlerde devreye alınan Ekonomik İstikrar Kapsamında hane halkı gelirinin 5 bin ve altında olan müşterilere gıda, sağlık, kira yardımı ve fatura ödemeleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için finansman desteği sağlanmaktadır. Aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vade seçenekleri ile 10 bin TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi verilmektedir. Ödeme koşullarını kişinin belirlediği 10 bin aylık %0,49 faiz oranı ile 36 ay vade ile kredi kullanabilirsiniz. 6 ayı ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.

Kredi İçin Gerekli Şartlar

Emekliler, asgari ücretliler, serbest meslek mensubu ve hane halkı geliri aynı evde yaşayan eş ve çocuklar dahil 5 bin ve altında olan ücretli çalışanlar Bireysel İhtiyaç Kredisinden yararlanabilirler. Krediye sade kamu bankalarından birinden başvuru yapabilirsiniz. Aynı hane içinde yalnız bir kişi krediye başvuru yapabilir. Kişisel veriler KGF ile paylaşılmaktadır. Kredi başvurularınızı Halkbank internet şubesine girerek tüketici kredisi ve temel ihtiyaç kredisi adımlarını izleyerek yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum