1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Son Dakika Müjdesi! Taşeron İşçiye 449 TL Seyyanen Zam İçin İlk Resmi Adım Atıldı!
Son Dakika Müjdesi! Taşeron İşçiye 449 TL Seyyanen Zam İçin İlk Resmi Adım Atıldı!

Son Dakika Müjdesi! Taşeron İşçiye 449 TL Seyyanen Zam İçin İlk Resmi Adım Atıldı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan teklif taşeron işçinin maaş oranlarının ele alınmasını sağladı. Geçmiş dönemlerde uygulanan bu organların hatırlatıldığı teklifte maaşlarda iyileştirme yapılması da talep edildi. Konuya ilişkin son dakika haberleri…

A+A-

Taşeron işçi maaşlarına seyyanen zam ödemesi yapılacağı gündemde. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan teklif taşeron işçilerin uzun süredir bekledikleri zam oranının dile getirilmesini sağladı. Zam oranlarının yıllık enflasyon oranının çok altında kaldığı belirtildi. Taşeron işçiler maddi kayıplarını dile getirdiler ve seyyanen zam teklifi önerisi meclise getirilmiş oldu. Konuya ilişkin son dakika haberleri haberzamani.net'e …

Taşeron işçi maaşlarına seyyanen zam yapılması önemli bir gündem haline geldi. İYİ Parti milletvekili tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan teklif taşeron işçinin maaş oranlarının ele alınmasını sağladı. Geçmiş dönemlerde uygulanan bu organların hatırlatıldığı teklifte maaşlarda iyileştirme yapılması da talep edildi.

Taşeron İşçilere Seyyanen Zam Yapılacak Mı?

Taşeron işçilerin maaşlarına yapılacak zam oranı Çalışma Bakanlığı’ndan belirlenen ve duyurulan sözleşme ile ödeniyordu. Kadroya geçiş sonrasında uygulama giren ve de hala yeni bir gelişme olmayan taşeron işçi maaşlarında her 6 aylıktan döneminde yüzde 4 oranında zam yapılması sürdürülüyor. Fakat enflasyon oranının altında kalan zam nedeniyle taşeron işçilerin alım gücü hayli düştü.

Seyyanen Zam İçin Mecliste Çalışma Var Mı?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündemine bu teklifi sundu ve taşeron işçilerin geçmiş dönemler için mağduriyetlerinin kalkmasını istedi. Milletvekili’nin yasa tasarısına dair şu açıklamalar yer alıyor. “Maddi açıdan güçlük çeken işçi kardeşlerimiz maaşları sebebiyle kendini döneminde en zor günler yaşamaya başladı. Sendikalar ile kamu kurumları arasında personel ücretlerine gelecek artışlar için görüşmeler devam etmektedir. Bu kapsamda uzun zamandır geçim sıkıntısı çeken kişilere gerekli zammın yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu zamlardan itibaren 3 yıl geçti. Enflasyon farkları göz önünde bulundurularak mağduriyetlerinin giderilmesi gerekiyor.” açıklaması yapıldı. Genel kurula saygıyla talep bildirildi.

Kabul Edilirsin Kaç TL Seyyanen Zam Olacak

Söz konusu kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda kabul edildiği takdirde enflasyon farkı ile birlikte zam yapılacak kablo suresini nice geçen süre zarfında Trabzon oranları ve malzeme yapılan zam oranları nazarlık saç hücrelerinin Bir de 18 civarında olmuş bekle diyor ki bu rakam 449 TL zam demek oluyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.