1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. SGK-SSK Ve Bağkur Emeklilerine 100 Bin TL 60 Ay Vade İle Faizsiz Kredi! Faizsiz Kredi Nasıl Verilir? Kredi Alma Şartları Neler?
SGK-SSK Ve Bağkur Emeklilerine 100 Bin TL 60 Ay Vade İle Faizsiz Kredi! Faizsiz Kredi Nasıl Verilir? Kredi Alma Şartları Neler?

SGK-SSK Ve Bağkur Emeklilerine 100 Bin TL 60 Ay Vade İle Faizsiz Kredi! Faizsiz Kredi Nasıl Verilir? Kredi Alma Şartları Neler?

Emekli vatandaşlara 60 ay vade ile kredi müjdesi geldi. PTT üzerinden emekli kişilere 80 bin liraya kadar kredi verilmektedir. Emeklilerin cebini rahatlatacak kredi ve uygun vade seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyla, emeklilere acil nakit ihtiyaçları için kredi verilmektedir. Emekliler PTT üzerinden krediye nasıl başvuru yapabilir?

A+A-

100 Bin Lira 60 Ay Vade İle Kredi Nasıl Verilir? Kredi Alma Şartları Neler?

Başvuruların onaylanması halinde ödemesi aynı gün içinde gerçekleştirilmektedir. Emekliler PTT üzerinden krediye nasıl başvuru yapabilir? Özellikle kendi müşterilerine daha fazla avantajlar sunan bankalar ve diğer müşterilerin dikkatlerini çekmek amaçlı yapılan kampanyalar düzenlenmektedir. Vakıfbank, Ziraat Bankası, Burgan Bank ve Şekerbank 60 ay vadeli ve faiz oranlarıyla son dakika haberleri…

Emeli kişilerin faizli veya faizsiz kredi olanaklarından yararlanmaları için gerekli şartları yerine getirmeleri getirmektedir. Emekli vatandaşa faizsiz kredi veren bankalar yaş ve hastalıkları göz önünde bulundurarak kredi değerlendirmesini buna göre yapmaktadır. PTT üzerinden emekliler 60 ay vade ile 80 bin lira kredi imkanlarından yararlanabiliyorlar. En uygun faiz oranları ve vade olanaklarından yararlanmak için emeklilerin PTT bank üzerinden maaşlarını almaları gerekmektedir.

Emekli Vatandaşa Faizsiz Kredi Var Mı?

Emeklilere verilen faizsiz kredi için son gelişmeler aradan zaman geçmesine rağmen yaşanmadı. Hükümet tarafından verilen vaat olarak kaldı. Hükümetin yaptığı açıklamalarda emekli kişilere 3 maaş avans verileceği hatta emeklilerin taleplerine göre 10 maaş faizsiz avans kredi kullanacağı duyurulmuştu, bu verilecek kredi emekli vatandaşın talepleri doğrultusunda taksitlendirilerek maaşlarından kesilerek faizsiz olarak tahsil edileceği açıklanmıştı. Bu talepler milyonlarca memur ve işçi emeklisi kişilerin verilen sözlerin tutulmasını bekliyor ama Hükümet tarafından net bir açıklama yapılmıyor.  

VAKIFBANK

PTT Bank’ın anlaşmalı olduğu diğer bankalardan biridir. Emekliler için verdiği kredi limiti en yüksek 20 bin liradır. Kredinin vadesi 60 ay olarak Vakıfbank tarafından belirlenmiştir. Bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin 80 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

PTT

PTT tarafından yapılan açıklamaya göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan sosyal yardım ödemeleri posta dağıtıcıları, bekçilere ve kolluk kuvvetlerine teslim edildi. Korona virüs salgını Türkiye’de görüldüğü Mart ayından bugüne kadar 3,7 milyon konutta ödeme yapıldı. Vatandaşalar 4 bin lira PTT atm’si ile toplam 19 bin 600 liraya yakın kamu Atm’sinden de ödemelerini kolaylıkla aldılar. Emekli maaş müşterilerine PTT Bank 1.250 lira ile 80 bin liraya kadar 60 ay vade ile kredi seçenekleri sunmaktadır. En uygun faiz oranları ile bireysel kredi hizmeti vermektedir.

PTT iş yerlerine emekli müşterilerin kimlik belgeleriyle birlikte kredi başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuruların olumlu olması halinde aynı gün ödeme işlemi gerçekleştirilmektedir. Korona virüs döneminde başarılı çalışmalarıyla ülkeye hizmet veren PTT Bank nakit ihtiyacı olan emekli müşterilerine PTT SMS Kredi hizmeti ile kredi başvurularını SMS kanalı üzerinden alamaya başladılar. Nakit ihtiyacı olan emekli müşterilerin PTT yazıp boşluk T.C kimlik numarasını yazdıktan sonra 3050’ye SMS gönderilmesi gerekmektedir. Başvuruların onay süreçlerinden sonra kredi tutarı PTT Bank hesaplarına yatırılmaktadır.

ŞEKERBANK

 PTT'nin anlaşmalı bankalardan birisidir. Kredi vadesi 60 ay ve en yüksek kredi limiti 36 bin TL olarak banka tarafından belirlenmiştir. Bankadan maaş alma şartı ile yalnızca T.C. kimlik belgesi ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka sizden herhangi başka bir evrak talep etmez. Krediniz onaylanır ise yine banka şubelerine giderek yatmış olan tutarınızı çekebilirsiniz.

HALKBANK

Mutlu Emekli Kredisi ile emekli müşterilerine destek sağlamaya devam etmektedir. Kullandırılan kredi limiti en yüksek 50 bin TL’dir. Kredinin vadesi ise 60 ay olarak belirlenmiştir. Bankanın İnternet bankacılığı ile kredi başvurusu yapılmaktadır. Emekli ve T.C. kimlik numarası, kredi miktarı ve gelir miktarı yazıp 3452′ ye SMS gönderilmektedir. Halkbank şubelerine de bulunan bankadaki yetkililere kredi taleplerinizi iletebilirsiniz. Kredi Faiz oranı ise %0,98 ' dir.

FIBABANKA

3 bin lira limit ile 18 ay vadeyle verilen emekli kredisini sıfır faizli veren emekli müşterileri için avantajlı kampanyalar düzenleyen ilk banka olmuştur. Emeklilere verilecek olan faizsiz kredi olanaklarından yararlanmak için bankaların düzenlediği kampanyaları güncel olarak sürekli takip edip en avantajlı bankaya ulaşabilirsiniz. Emekli kişiler 3 bin lira ya kadar faizsiz krediyi Fıbabanka'dan 18 ay vade ile kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarını hiç faiz ödemeden kullanabilirler. Krediyi kullanacak kişilerden sadece belirli bir miktarda sigorta bedeli alınmaktadır.

Emekli Kişilere Verilen Kredi Şartları Neler?

Emekli olan kişilerin, faizli ya da faizsiz kredi olanaklarından yararlanmaları için bazı şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Faizsiz krediyi emekli vatandaşlara veren bankalar, hastalıklara bağlı olarak yaş ve risk durumu değerlendirmesi yaparak, kredi kullanım kriterlerini belirlemektedir.

  • Yaş sınırı 80 yaş olarak belirlenmiştir. Bu yaşı gecen kişiler risk gurubunda olduğu için kredi kullanmaları mümkün olmamaktadır.
  • Kredi kullanmak isteyen kişilerin kara listede olmaması gerekmektedir. Kara listede olan kişiler kredi kullanamazlar.
  • Kullanılmak istenen kredinin aylık taksiti emekli maaşının yarısından fazla olmaması gerekmektedir. Kredi tutarı emekli maaş alan kişinin aylık aldığı tutar üzerinden belirlenmektedir. 
  • Emekli kişiler için bankalar 36 ay ile 48 ay vade üst limit belirlemiştir. Yaş şartlarını dikkate alan bankalar en fazla 36 ay vade yapmaktadır. Taşıt kredisi için ise 48 ay vade yapılmaktadır. Banklara göre vade farkı değişiklik göstermektedir.
  • Gayrimenkulünü ipotek ettirerek kredi çekmek isteyen kişiden muhakkak evli ise eşinden de imza istenmektedir.

Emekli Kişilere 10 Maaş Faizsiz Kredi 2020 Yılı Müjdesi Gelecek Mi?

Korana virüs salgını döneminde emekli kişilerin nakit ihtiyaçları artarken hükümetten ilk olarak %0.49 faiz oranı ile 6 ay ertelemeli devlet destekli temel ihtiyaç desteği kredisi vermişti. Emekli vatandaş kendilerine verilen sözlerin tutulmasını ve 10 maaş faizsiz kredi verilmesini bekliyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.