1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlık Bakanlığı 8 Bin 844 Sözleşmeli Personel Alacağını Açıkladı! Başvuru Tarihi ve Başvuru Şartları
Sağlık Bakanlığı 8 Bin 844 Sözleşmeli Personel Alacağını Açıkladı! Başvuru Tarihi ve Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı 8 Bin 844 Sözleşmeli Personel Alacağını Açıkladı! Başvuru Tarihi ve Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili dün de ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün açıklama yaparak, 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacağını söyleyerek, kılavuzun bu hafta yayınlanacağını bildirdi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili dün ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından yapılan açıklamanın ardından, Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca bir açıklamaya yaparak, 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacağını duyurdu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada 8 bin 844 personel alınacağını duyurdu. Bakan koca şunları söyledi:  "Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. 3 bin 762’si hemşire, bin 91’i ebe ve 3 bin 476’sı sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

Öte yandan 2020 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımına esas planlama çalışmalarımızı bitirdik, pozisyon ihdası ve açıktan atama izni için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor.Bu atamaların, vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun.

ÖSYM BAŞKANI DA DÜN DUYURMUŞTU!

Sağlık Bakanlığı personel alımıyla ilgili dün de ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den bir açıklama gelmişti. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklamada 8 bin 844 kadro için Sağlık Bakanlığı sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme kılavuzunun bu hafta yayınlanacağını belirtti. 

Sağlık Bakanlığı 2019 yılında 17 bin 689 personel alımı yapılacağını duyurmuştu. İkiye bölünen atamaların ilki Aralık 2019'da yapıldı. İlk atama döneminde 8 bin 845 personelin ataması tamamlanmıştı. Yeni alımlarla ilgili olarak ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis AYGÜN müjdeyi verdi. 

Aygün Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "Değerli adaylarımız, #HalisAygünSağlıkçıBekliyor dediniz biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu hafta kılavuzu yayınlayacağız. 14-20 Şubat tarihleri arasında başvurularınızı yapabilirsiniz. Şimdiden tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim.3-003.jpg

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KILAVUZU YAYINDA MI?

Atama kılavuzu henüz yayınlanmadı. Yayınlanır yayınlanmaz haberimiz içerisinde yer alacaktır.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.