Müjde Ar'dan çok konuşulacak Başkan Erdoğan açıklaması

Müjde Ar'dan çok konuşulacak Başkan Erdoğan açıklaması

Haberin ayrıntıları için tıklayınız...

Geçtiğimiz günlerde Halk TV’de Uğur Dündar ın sunduğu programa katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Reisicumhur Erdoğan’a yönelik tehditler savurmuştu. Gezen, Cumhur başkanı Erdoğan’a “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatanperver liğimizi sınayamazsın, haddini bil.” derken Metin Ak pınar ise, “Bu polarizasyon ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya erişebilirsek dövüş gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Erişemezsek ise belki öncüsü ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek can verir, belki de başka öncülerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler.”

sözleriyle televizyon ekranlarından tehditler savurmuştu. Toplum tarafından filmlerde oynadığı ahlaksız sahnelerle tanınan Müjde Ar, ise bu isimleri müdafaa ederek Cumhur başkanı Erdoğan’ı tehdit etmeye ‘Sanat’ diye konuştu.

Müjde Ar, Gezen ve Akpınar’ı müdafaa etti Bugüne kadar AK Parti ve Reisicumhur Erdoğan düşmanlığını gizlemeyen Müjde Ar, sanatçı müsveddelerini müdafaa etti. Konuya ait izah yapan Müjde Ar, “Türkiye de yazarların, sanatçıların, halktan insanların düşüncelerini özgürce dile getirmeleri idaresi tenkit etmeleri suç kabul ediliyor.

Meseleleri olan insanların barışçıl gösterileri başka bir deyişle hak aramaları engelleniyor. Demokratik haklar yok sayılıyor. Bu seyir toplumdaki var olan huzursuzlukları derinleştiriyor. Toplum bir korku toplumuna dönüştürülüyor. Bunları doğru bulmuyorum. Ülkemizde huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamanın ve her alandaki gelişmenin yolu eksiksiz bir demokrasiyle olasıdır. İdarelerin görevi bunu gerçekleşmektir. Hoşa gitmeyen düşünsel ve sanatsal ifadeleri yasaklamak cezalandırmaya çalışmak değildir.” ifadelerini kullandı.

Yeşilçamın arsızı olarak tanınan vaktinde Toplumun ahlakını bozan bir çok filmde oynamış olan herkesin kötü kadın olarak tanıdığı Müjde Ar, Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tehditler savuran Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ı bakın nasıl müdafaa etti. Reis i cumhur Erdoğan ile ilgili neler söyledi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.