1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mikro Terör Örgütlerine Çok Enerji Harcıyoruz
Mikro Terör Örgütlerine Çok Enerji Harcıyoruz

Mikro Terör Örgütlerine Çok Enerji Harcıyoruz

Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz Almanya'nın incirlik üstünden çekilme kararı onlara yaradı

A+A-

Avrasya Platformu(AYYB,AİT)   Genel Başkanı  Hasan  Cengiz:” Küresellik ile  mücadele  eden siyasi partiler ve sivil inisiyatifler,tarih  sahnesinde  anıtlaşacaklardır.” dedi.

Avrasya Platformu’nun (AYYB,AİT) Keçiören/Bağlum’daki şubesini  ziyaret  eden  AK Parti AR- GE Birim  Başkanı ,25.Dönem Ankara Milletvekili  Mahmut Sami Mallı’ya,  yeni dünya  düzeni ile ilgili  değerlendirmede  bulunan Cengiz, Partisi’nin  tek kutuplu dünya  düzenine  verdiği mücadele’ye  her türlü  destek  vereceklerini  söyledi.

Siyasi partilerin  küresel  değişikleri okuması  ve çözümlemesi  gerektiğinin altını çizen Hasan Cengiz,”Küresel siyaseti, çözen ve  ona karşı  duruş  sergileyen partiler, tarih sahnesinde anıtlaşacaktır.” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki  siyasi partilerin  emperyal projelere   farkında olmadan  hizmet ettiklerinden yakınan Cengiz,”Türkiye, mikro  terör  örgütlerine  çok fazla  enerji  harcıyor” dedi.

“ANKARA,ŞAM İLE  DİPLOMASI  SÜRECİNİ  BAŞLATMALIDIR.”

Ankara  ve Şam’ın  biran önce  masaya  oturması  gerektiğini  vurgulayan  Hasan Cengiz,”ABD, Suriye’ye vurdukça, Suriye, YPG’ye  vuruyor..”dedi.

17-23 Ekim  tarihlerinde  Suriye’nin Başkenti Şam’a  gittiğini anımsatan  Cengiz, Şam’ın karar  vericileri ile  yapılan   görüşmelerde, Şam’ın Ankara ile  görüşmeye  hazır olduklarını  belirtti.

Şam ile  diplomasi  süreci  başlatılırsa, bir çok  oyunun   ters  düz  olacağını vurgulayan  Cengiz,”Suriye’nin  sadece  toprak  bütünlüğü  değil, üniter  yapısını da savunuyoruz”  diye  konuştu.

ABD ve İsrail’in  parçalanmış  bir  Suriye için çok çaba  sarf ettiklerine  dikkati çeken  Hasan  Cengiz,Suriye’nin kuzeyindeki  kurulacak olan devletçiğin, onların  çıkarlarınadır…Bu oyunu ancak,Şam ile  bozabiliriz.”şeklinde konuştu. 

 “TEK KUTUPLU DÜNYA DÜZENİNE  SAVAŞ  VERİYORUZ.”

1990 ‘dan sonra başlatılan  tek kutuplu  dünya  düzeni projesi,Asya  halkları  tarafından  hezimet’e  uğratılacağını  vurgulayan Avrasya Platformu(AYYB,AİT)   Genel  Başkanı  Hasan Cengiz,  labratuvarlarda  üretilen  terör  örgütleri,milli  uluslar tarafından yerle yeksan olacaklarıdır” diye  konuştu.

 

Türkiye’nin batı  emperyalizmine  karşı  kurtuluş  savaşı ile  yanıt  verdiğini  anımsatan  Cengiz,içinde yaşanılan  bu  dönem’de  de   ‘tek kutuplu  dünya düzenine ‘  direnç  gösterdiğini  kaydetti.

Türkiye’nin  mikro ölçekli  terör  örgütleri ile  mücadelesi’ne çok  enerji  harcadığın’dan yakınan Cengiz,makro ölçekli planlara farkında  olmadan  hizmet  ettiğini  belirtti.

ALMANYA’NIN İNCİRLİK ÜSSÜNDEN ÇEKİLME  KARARI, ÜZÜCÜ BİR  GELİŞME

ABD’nin  AB ile   çıkar ilişlilerinde  ters  düştüğünü  dile  getiren Hasan  Cengiz, Almanya ile  diplomatik  ilişkilerin  düzeyi’nin yükselmesi  gerektiğinin altını çizdi.

“Almanya,Kuzey Irak’ın  bağımsızlık  referandum kararına  sert  bir dil ile  karşı çıkarak, Türkiye’nin menfaatleri ile  örtüştüğünü” söyleyen  Cengiz,Almanya, Katar’a  uygulanan  ablukaya ‘da  aynı  tepkiyi  verdiğini  dedi.

Almanya’nın İncirlik Üssün’den  çekilme kararı’nın, tek  kutuplu  dünya  düzenin    savunucularına  fayda  getirdiğini  belirten Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel  Başkanı  Hasan Cengiz,”Almanya’nın  Ortadoğu’daki  çıkarları ile Türkiye’nin ulusal  menfaatlerine  fayda  getirecektir…Yeni dünya sistemi, Almanya’yı, çember’in  dışına  atıyor…Almanya, Irak ve Suriye’nin  toprak  bütünlüğüne , diğer  zamanlardan  daha çok  savunmaktadır.”  dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.