Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Adayı Göstermeyeceğini Açıkladı
Büsra Türkmen

Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Adayı Göstermeyeceğini Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin 2019'da Cumhurbaşkanı aday göstermeyeceğini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ADAY GÖSTERMEYECEĞİZ!

Her ne kadar haber sitelerinin başlıklarında bu tarz başlıklar yer alsa da Devlet Bahçeli, 2019 yılında Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldığını açıkça belirtti. Vatan ve millet söz konusu olduğundan her zaman devletinin yanında bulunduğunu söyleyen Devlet Bahçeli'nin bu ifadeleri sonrasında yakın zamanda farklı çıkışlar da beklemekteyim.

Çok kısa bir süre sonra milletvekili seçimlerine hatta belediye seçimlerine bile katılmayabilirler. Hatta çok saygıdeğer Genel Başkan Devlet Bahçeli, "Yahu neden biz mecliste yer alıyoruz?" diye kendi sorabilir. Hatta mecliste yer almasını devletin bütünlüğüne bir ihanet olarak bile gösterebilir. Daha kötüsü kitlesi tarafından sürekli olarak alkışlanarak desteklenebilir. Devlet Bahçeli, yaptığı hareketlerle iktidara gelmek değil, Milliyetçi Hareket Partisi'ni siyaset sahnesinden çekmek için uğraşıyor.

İnanın Devlet Bahçeli’nin bu sözlerini ve eylemlerini yabancı bir ülkede anlatın, inanmazlar hatta size deli muamelesi gösterirler. İşte biz de böyle komik bir ülkede yaşıyoruz.

OYLARIN AK PARTİYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Devlet Bahçeli'nin bu açıklamaların sebebi, oyların Recep Tayyip Erdoğan'a gitmesini sağlamak. Referandum seçimlerinde akıllanmamış olacak ki Devlet Bahçeli, kendi seçmeninin minimum %50'sinin Recep Tayyip Erdoğan'a oy vereceğini istatistiksel verilere rağmen göremiyor.

Teknolojiyle ilgili olanlar bilir, sitelerde referans ile kayıt olduğunuzda sizi davet eden kişiye ekstra gelir veya farklı şeyler kazandırırsınız. Devlet Bahçeli'nin bu hareketini de referanslı link kasan kripto para birimcilerine benzetiyorum. "Şu bu iyi değil, en iyisi bu, buradan kayıt olun!"

Milliyetçi Hareket Partisi seçmenlerine gelin IYI partili olun, Meral Akşener'i destekleyin diyemem fakat Recep Tayyip Erdoğan'a nasıl oy verecekler, merak içerisindeyim. Yahu tabanda ilkeler ayrışıyor. Birisi siyasal İslamcı iken, diğer parti Türkçü olduğunu iddia ediyor fakat Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyor. Partinin Genel Başkanı tarafından desteklenmesi istenen kişi zamanında MHP seçmenine hayvan diyen, kafatasçı diyen ve seçmenleri dinsiz ilan eden kişinin ta kendisidir. MHP'den ayrılmaya göz yumamıyorsunuz fakat mideniz Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermeyi kaldıracak mı?

YAN HESAP BAHÇELİ

Oyunlarda hep karşılaşırız, yan hesap diye bir olgu olur. Ana hesabı yükseltmek ve en tepeye çıkarmak için bu yan hesabı maşa olarak kullanırız. Devlet Bahçeli de bu zamanda kendini bu şekilde kullandırıyor. Ömrünün sonuna yavaş yavaş gelen ve hiçbir şekilde evlenmeyen, ilişkisi olmayan bir Genel Başkan, hangi şekilde tehdit edilmiş olabilir ya da hangi teklifler ona sunulmuş olabilir ki parti seçmenini başka partiye aktarmak için bu kadar uğraşsın?

Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milliyetçili ayaklar altına alacağız" şeklinde bir açıklaması vardı. Milliyetçiliğin yanı sıra milliyetçileri de kastetmiş sanırım. Devlet Bahçeli, bu açıklamasıyla milliyetçileri kukla gibi oynatacağını ve ne derse yapacaklarını göstermek istemiştir.

%3 BİLE ALAMAZ!

Devlet Bahçeli'nin bu açıklamalarından da anlıyoruz ki ne Cumhurbaşkanı olmak ne de iktidara gelmek onun için önemsiz bir hal almış. Düşündüğü tek olay, yardım etmeye çalıştığı Cumhurbaşkanı'nın barajı düşürmesini sağlamak ve en azından meclise girebilmek. Aksini iddia edenin fikrine saygı duyarım fakat son zamanlardaki demeçleri ile hiçbir şekilde bağdaştıramam. Korkunun ecele faydasını olmadığını bilecek yaşta olan Devlet Bahçeli, buna rağmen kürek çekmeye devam ediyor. Hem de boşa kürek çekiyor! Bu şekilde devam ederse kendi seçmenlerinin hepsini başka partilere kendi isteğiyle kaydıracak olan Devlet Bahçeli, seçimlerde bırakın %10’u, %3’ü bile göremeyecektir.

Kaynak : haberzamani.net

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor