TÛRÂNİYE CUMHÛRİYETİ
Bilal Yavuz

TÛRÂNİYE CUMHÛRİYETİ

Türk ve Kürd milleti, iki kısımdan oluşurlar. Bir; ceddi evvelde Asya’dan gelenler. İki; ceddi önceden de Anadolu’da bulunanlar. Türk ve Kürd milleti -ekseriyette- bu iki kaynaşma üzere kavimleşmen karma iki millettir. Belki de dünyanın en akrabâ iki milletidir.

Sonradan evliliklerle son yüzyılda daha da içiçe girmiştir. Milyonlarca ailede hem Türk hem Kürd akrabâ görebilirsiniz. Târihî perspektiften baktığımızda kökleri Asya’dan gelen Türk ile Kürd soydaş demektir. Kökleri Anadolu’dan gelen Türk ile Kürd yine soydaş demektir.

O zaman bu sosyolojik gerçekliğe göre Türk ile Kürd milleti bütünüyle olmasa da “bir kısmı bir kısmıyla, öbür kısmı diğer kısmıyla” soydaştır demektir. Türk ve Kürd milleti geneli itibariyle hem dindaş hem soydaş hem haldaş hem ülküdaş hem kardaş hem arkadaş hem eş hem ruhdaş hem kaderdaştır. Bu yüzden türkçülük ve kürtçülük belki de dünyanın en saçma iki ırkçılığıdır. Vesveseden sıyrılmalı.

Ülkeleşmek ve Devletleşmek yolunda kadîm geleneğimize tâbî olursak, önümüze şöyle bir tablo çıkacaktır; Mîsâk-ı Millî sınırları içinde Türkistan, Kürdistan, Lazistan, Zazakistan adlı dört özerk vilâyet üzerinde Tûrâniye Cumhûriyeti aşamasına geçiş reçetesi.

Dört bölgesel yönetim üzerinde sağlam bir Merkezî Devlet otoritesi metodu. Kürd Milleti en azından pek çok Asya kökenli aşîretleri hasebiyle Tûrânî kavimlerdendir denilebilir... Kürd Milletinin geriye kalan kısmıysa çoğunluğu itibariyle Îrâni ve Arabî kökenlerdendir. Türk milletinin mühim bir kısmının kökeni de aslında Îrâni ve Arabî kökenlerden.

Çünkü Türk ve Kürd milletleri iki karma millettir. Elbette farklı lehçeleriyle beraber Türkçe ilâ Kürdçe lisânları olarak “iki ayrı dil” sâhibidirler. Son asırda bu iki ayrı lisân daha belirgin hâle gelmiştir. Bu sepeplerden dolayı Türk’e hakaret eden Kürd; kendi soyuna hakaret eder. Kürd’e hakaret eden Türk de; yine kendi soyuna hakaret etmiş olur. Dikkat ve rikkat!

Bugün Asya-Horasân bölgesinde hâlâ çok sayıda Kürd yaşamaktadır. Karacadağ eteklerinde Ertuğrul Gazi soyundan gelmekte olan Karakeçili aşîreti bugün hâlâ Kürdçe konuşmaktadır… Yine meselâ DoğuAnadolu bölgemizde -fizyolojik özelliklerinden bile-köklerinin Asya değil de “Mezopotamya” asıllı olduğu belli olan Türk kardeşlerimiz var.

Bu yüzden konjonktürde ırk üstü bir topluluk olacaksak, bunun adı belki ortak payda olarak Tûrâniye Milleti olabilir. Öncelikle Kuzey Irak ve Kuzey Suriye menfezlerini kapsayan bir Kürdistan Bölgesel Yönetimi, özerk olarak Türkiye Cumhuriyetine bağlanmalıdır.

Sonrasında da ecdâdımızın âdetiyle uyumlu, Federal Devlet-i Aliyye sistemine geçilmelidir. Şia mezhebini sömüren katil İran imparatorluğunun ikbalde gerçekleştirebileceği hücumlara karşı savunma hattımız Kerkük, Musul, Halep çizgisinde başlamalıdır.

Türk ve Kürd milletleri; zaten çoğunluğuyla Müslüman ve Ehl-i Sünnet mezheblidir. Toplu kenetleniş rahatça sağlanabilir. İslam öncesi ecdâdı övmemeli. Şâyet o döneme gidilirse belki de nice Anadolu çocuklarının eski îmânsız ataları Bizsans askeri, Moğol mankurtu, Pers kölesi, Hind kırması çıkabilecektir. Bilmediğinle övünüş câhilliktir.

 Salâhaddîn Eyyûbi de, Sultan Fâtih de ecdâdımızdır. Eyyûbî de, Selçuklu-Osmanlı da mâzîmizdir. Türk ve Kürd ceddi bin yıldır bu azîz toprakları şehîd kanlarıyla suladı. Birbirimizi öldürmemi için bırakmadı bu mîrâsı bize. Ey vârîs! Titre ve özüne dön! Çözüm tatbik edilene kadar Müslüman Türkiye ve Müslüman IKBY çifte kırmızı çizgimizdir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...