Türkiye Bölünmez! IKBY Geçilmez!
Bilal Yavuz

Türkiye Bölünmez! IKBY Geçilmez!

Katar’ın umudu Türkler, Katalonya’nın umudu Kürtlerle büyür. Filistin’in umudu Araplar; bu iki orduyla beraber serpilir. Bu böyledir. Ehl-i Sünnet blok, Şia mezhepçiliğinin hilâline karşı bir ve iri ve diri durmazsa, akıbet vahimdir…

HDP ile ortak olan CHP tarafının IKBY seddine karşı savaş istemesi doğaldır; çünkü Barzânî düşerse meydan İrancı Talabani ve PKK terör örgütü koalisyonuna bırakılacaktır. MHP ise zaten sağlıklı düşünecek durumda değildir.

Asıl mesele Akparti’ye ne oluyor? Mutlaka kendisine akl-ı selim ile çağrıda bulunan Ahmet Taşgetiren, Hakan Albayrak, Yıldıray Oğur gibi sağlıklı düşünen yazarlarını dinlemelidir. Yoksa Yenişafak ve Yeni Akit gibi havuz medya cenahları kendisini tuzağa düşürecektir. Artık çok ince bir çizgideyiz…

Türkiye bölünmez, IKBY geçilmez! Türkiye Kürtlerine de, IKBY Türkmenlerine de taraflar, sakinlik içerisinde özen göstermeli, sorunlar çözülmelidir.

PKK terör örgütünü İran ve kuklası Irak devleti besliyor. Sincar hadisesi delil olarak yeterli. Türkiye ve IKBY ancak beraber ortak düşmanı olan PKK terör örgütünden kurtulabilir ve iki iyi komşu olabilir.

İran ve piyonları Irak ile Suriye devletinden âkil bir duruş beklemek abestir. Bunlar için Türkiye Sunnîlik demektir. Bunlar için Sunnîlik DAEŞ demektir. Şia hilâlinin katil Haşdi Şabi orudusu ortadoğuda öyle zulümler işledi ki, DAEŞ bile bu vahşilikte kendisine yetişemeyecektir.

Saddam yüzbinlerce kürdü şehid etti. Sonra DAEŞ onbinlerce kürde zulmetti. Şimdi Haşdi Şabi belki de milyonlarca kürdü katletmek için kolları sıvıyor. Bu konjonktürde adı Kürdistan olmasa bile Kerkük’ten Musul’a uzanacak Sunnî bir devlet, nefs-i müdafa açısından elzemdir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kürdistan ismine karşı çıkabilir. Ancak bağımlı Irak devletini desteklememelidir. Bunun yerine kurulacak devletin ikinci bir Türkiye olması için uğraşmalı ve herkesi kapsayacak bir sunnî beraberliğin kurulmasını sağlamalıdır.

Sunnî Devlet mezhepçilik değildir. Mezhepçilere karşı mecburiyetten doğacak bir refleks ve Türkiye Cumhuriyetini de koruyacak bir settir. Kürtlerin ve Türklerin üzerindeki sorumluluk büyüktür.

Bu iki milletin çok daha fazla kardeş olduğu gün; ümmetin hasreti olan İslam Birliği ülkümüzün inşallah ilk adımı atılacaktır. Bu beraberliğe Sunnî Arap milleti kesinlikle katılır.

Şia hilâline karşı bu üç sütun birlikte karşı durmazsa, Büyük İran İmparatorluğu ülküsüyle takiyyeci rafızîlerin belki de yüzyıllarca sürecek çok vahim saldırılarına uğrayacağız. İran devletini kendisinin yaptığı gib savaşla tehdit etmemeli ve ısrarla kardeşliğe davet etmeliyiz. Bir diğer tehlike olan Vahhabi Suud hanedanlığı gibi tekfir etmemeliyiz.

İsrail’i ilk tanıyanın ve onu NATO’ya sokanın Türkiye olması Türkleri İsrailci etmeyeceği gibi; referandumda birkaç hadsizin İsrail bayrağı sallaması da Kürtleri İsrailci yapmaz! Müslümanların güneşi; mütedeyyin Türk ve Kürt birliğinden doğabilir. Sağduyulu bir zeminde anlaşmalıyız…

Kaynak : haberzamani.net / Bilal Yavuz

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor