1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kiracılara Müjde! 420 TL Taksitle Ev Sahibi Olacaksınız! İşte TOKİ’nin Dar Gelirli Ve Asgari Ücretli Çalışana Müjdesi!
Kiracılara Müjde! 420 TL Taksitle Ev Sahibi Olacaksınız! İşte TOKİ’nin Dar Gelirli Ve Asgari Ücretli Çalışana Müjdesi!

Kiracılara Müjde! 420 TL Taksitle Ev Sahibi Olacaksınız! İşte TOKİ’nin Dar Gelirli Ve Asgari Ücretli Çalışana Müjdesi!

15 bin TL peşinat ödeyerek 280, 420 ve 415 TL aylık taksit ile ev sahibi olabilirsiniz. Dar gelirliler ve asgari ücretle çalışanlar için TOKİ'nin oluşturduğu kampanyadan sizler de yararlanabilirsiniz. İşte TOKİ'nin 2+1 ve 3+1 konut projeleri…

A+A-

TOKİ açık konut satışı başvuruları için Ziraat Bankası veya Halkbank şubesine giderek başvuru oluşturabilirsiniz. Başvuru işlemleri 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam ediyor. Toplu Konut idaresinden resmi adresini kullanarak konuyla ilgili detaylı bilgi elde edebilirsiniz. TOKİ konutları ile alakalı son dakika haber ve gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.

31 Aralık’a kadar devam eden başvurular için yüzde 10, yüzde 12 ve yüzde 15 ile yüzde 25'e kadar peşinat seçenekleri yer alıyor. Toplu Konut İdaresi tarafından bu avantajlardan yararlanarak sizler de konut sahibi olabilirsiniz. TOKİ açık satış duyurularını resmi internet sitesi üzerinden milyonlarca kişi ile paylaştı. TOKİ konutlarına başvuru yapmak isteyenler Halkbank, Ziraat Bankası'ndan TOKİ konut başvurusu gerçekleştirmektedirler. İkamet şartı açık satışlarda uygulanıyor mu pek çok vatandaş tarafından merak ediliyor? TOKİ Başkanlığı’ndan ilan edilen konut satışlarının tamamı açık konut satışı olup ikamet ve kura şartı aranmıyor.  Başvuru önceliği baz alınarak işlemler gerçekleştiriliyor. Bir miktar peşinat ödeyen katılımcılar belli bir süre ödemelerini taksitler halinde yapıyorlar ve konut satışları bu şekilde gerçekleşiyor.

TOKİ’nin 13 Şehirde Açık Konut Satışı Devam Ediyor!

TOKİ açık konut satışları resmi internet sitesinde sürdürülüyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 konut satışı için çıkan iller arasında Ankara başı çekiyor. Başkentin farklı ilçelerinde bulunan projeler için hem alt gelir hem de orta gelir grubu için konut satışları devam ediyor. Bunun dışında Kastamonu, Hatay, Çorum, Ankara, Bursa, Afyonkarahisar, Rize, Mersin, Zonguldak ve Tokat gibi şehirlerde de açık satışlar devam ediyor. TOKİ tarafından yapılan açık satışlar iki şekilde gerçekleştiriliyor birincisi;

  • Orta gelir grubu konut satışı,
  • Alt gelir grubu konut satışı olarak yapılmaktadır.

TOKİ Başkanlığ’ından konut satışları ile ilgili tüm detayları bulabilir ve alt gelir grubunun yapmış olduğu açık satışlarınız ikamet şartına göre yapıldığı bilinmektedir. Orta gelir grubunda bulunanlar konut alırken ikamet şartı olmadan satış işleminden yararlanabiliyorlar.

TOKİ Konut Satışında Taksit Ve Peşinat Ödeme Seçenekleri

Toplu Konut İdaresi açık konut satışlarında vatandaşlara kolay ödeme yapabilecekleri bazı yöntemler sağlamaktadır. Bu yöntemler için bir miktar peşinat ödemesi yapılmaktadır. Konut projesine göre talep edilen ücretler değişirken genel olarak projeye bakılarak %10 oranında uygulanıyor. % 25'e çıkabilen peşinat talepleri incelendiğinde en düşük ödemenin 14.000 TL olduğu görülüyor.

TOKİ Açık Satış İçin İkamet Şartı Yer Alıyor Mu?

TOKİ Başkanlığı ikamet şartı ile ilişkili olarak açıklamada bulundu. Kuralı satışlarda veya alt gelir projelerinde nüfusa kayıtlı ve ikamet zorunluluğu aranmaktadır. Açık satışlarda genel olarak ikamet ya da nüfus şartı aranmıyor. Ancak projelerin durumuna göre bazen ikamet şartı uygulanmaktadır. İlgili projelerin satış duyurularında açık bir şekilde belirtilmektedir. Alt gelir grubu satın alacağı evler için açık satış olsa bile ikamet ve nüfus sorumluluğu bulunurken orta gelirli ailelerin alacağı konutlarda ikamet şartı aranmamaktadır.

TOKİ Konut Başvurusu İşlemleri Ve Başvuru Şartları

TOKİ başvurusunu gerçekleştirmek isteyenler açık satış yöntemi için çekiliş ve kuralar zorunluluğu alınmaksızın sağlanan evler için başvuru oluşturabilirler. Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla başvurular yapılmakta her başvuru için olmasa da en son başvuru günü 31 Aralık olarak belirtilmektedir. Alıcıların %10, %12, %15 ve %25 peşinat ve vade farkı ile konut sahibi olabilmeleri sağlanmaktadır. 96 ay, 108 ay, 120 ay, 144 ay, 180 ay ve 240 ay vade ile konut satın alınabilecek.

TOKİ satışlarına katılım gerçekleştirebilmek için;

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Türk vatandaşı olmak
  • Nüfus cüzdanı, vatandaşlık kimlik numarası veya vergi sicil numarası ibraz etmek gerekiyor.

TOKİ Hangi İllerde Konut Satışı Gerçekleştirecek?

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi'nde 86 konutta 260 bin TL ile başlayan fiyatlarla konut satışı gerçekleştirecek. 30 Aralık tarihine kadar başvurular geçerli sayılacak ve konutların taksit tutarları 1.087 TL'den başlayacak.

Bingöl merkezde İnönü Mahallesinde konut başlangıç fiyatı 240.000 TL olarak belirlenmiş 1.003 TL aylık ödeme yapılmaktadır.

Denizli ve ilçesinde bulunan 200'ün üzerinde konut için 120 bin TL'den başlayan fiyatlar kurasız olarak vatandaşlara sağlanıyor. 420 TL taksitle konut satın alabilmeniz mümkün.

Karabük Eflani Çebiler Mahallesi'nde 16 konuta 1.240 TL başlangıç fiyatı ile satış gerçekleştiriliyor. Konutların taksiti 415 TL olarak belirlenmiştir.

Kars Sarıkamış Tepe Mahallesi'nde 5 konut için 185 bin lira üzerinde talep edilmektedir. Taksitleri ise 825 TL olarak hesaplanıyor.

Mersin Gülnar Akdeniz Mahallesi için 39 konut satışı gerçekleştirilecek. Taksit ücreti 419 TL olan bu konutların toplam tutarı 125 bin 760 TL olacak.

Samsun Vezirköprü 8 konut için 256 bin liradan satış imkanı sağlıyor. başlangıç taksit tutarı 1.280 TL olan konutlardan vatandaşlar almak istiyorlar.

Sivas merkezde 17 konut 146 bin TL'den satışa sunuluyor. 30 Eylül tarihine kadar başvuru yapılması ve kontenjanların dolmadan başvuru yapılması gerekmektedir.  Konut taksit tutarı 610 TL'den başlayacak.

Tokat merkez Dedeli Mahallesi'nde ise 27 konut için 165.000 TL fiyat talep ediliyor. 31 Aralık’a kadar başvuru yapılacak konutların en düşük taksit tutarı 691 TL olacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.