1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kemal Kılıçdaroğlu ile Hasan Cengiz, iftar yemeğinde bir araya geldiler
Kemal Kılıçdaroğlu ile Hasan Cengiz, iftar yemeğinde bir araya geldiler

Kemal Kılıçdaroğlu ile Hasan Cengiz, iftar yemeğinde bir araya geldiler

CHP Lideri Kılıcdaroğlu ile Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Başkanı Cengiz,iftar yemeğinde bir araya geldiler.

A+A-

CHP Lideri Kılıcdaroğlu ile Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Başkanı Cengiz,iftar yemeğinde bir araya geldiler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Keçiören/Bağlum Şubesini ziyaret etti.

CHP, “MERKEZ’E Mİ KAYIYOR ?"

"Önümüzdeki seçimlerde CHP'de başörtülü milletvekili adayları olabilir

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Avrasya Platformu'nun ziyaretini takip eden basın mensuplarına toplantı sonrası,açıklamada bulunan Cengiz,"Önümüzdeki seçimlerde CHP'de başörtülü milletvekili adayları olabilir"dedi.

Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz, 

Basına kapalı olan ziyaret’te,"iç ve dış politika konuları da konuşuldu."dedi.

2016 OCAK AYINDAN BERİ,”MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK TOPLANTILAR" DÜZENLENİLİYOR

Avrasya Platformu (AYYB,AİT),”Milli Birlik ve Beraberlik Toplantılarına” devam ediyor...

Platform,2016 yılının ocak ayından beri, toplum’un her katmanları’nın sözcüleri ile Keçiören /Bağlum Şubesinde “Milli Birlik ve Beraberlik toplantıları düzenliyor…

Avrasya Platformu’nun (AYYB,AİT) bu haftaki konuğu,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oldu.

Avrasya Platformu (AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz’in koordinasyonun da yürütülen sosyal proje, toplumsal gerilimin asgari düzeye düşürmesi hedeflenmektedir.

Siyaset mühendisleri’nin kullandıkları öfke dili, yurdun en ucra noktasında yankı duyulduğundan yakınan platform,TBMM’de gurubu olan ve parlamento dışı partilerin sözcüleri’ nin sorumlulukları’nın bir kat daha arttığını dile getiriliyor...

Genel Başkan Cengiz, Keçiören /Bağlum’da ki şubesinde, farklı görüşlerin liderlerini uzlaşmacı bir uslupla konuklarını ağırlamaktadır…

Toplum’daki ayrışmanın , devletin bekasına dinamit koyacağını vurgulayan Cengiz,”Bu gemi batarsa, hepimizde batarız” şeklinde ifade ediyor…

TOPLUMSAL UZLAŞIYI KONUŞTUK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun platformlarını ziyaret etmesinden memnuniyet duyduğunun altını çizen Hasan Cengiz,Ana muhalefet lideri ile toplumsal uzlaşıyı, konuştuklarını belirtti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun halkın önemli bir oranını temsil ettiğine dikkati çeken Avrasya Platformu(AYYB,AİT), güçlü bir demokrasi için, güçlü bir muhalefet’e ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Cengiz, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile 4 saat süren görüşmelerinde, dış ve iç politika’yı konuştuklarını kaydetti.

Türkiye’nin dış poltikası’nın artık ulusal güvenlik konusu olduğunu dile getiren Cengiz,”Dış Politika, artık ulusal güvenlik konusudur. Hükümet,bütün unsurları ile her kesime diyalog kapısını açmalı, muhalefet ise, ön yargıdan uzak, her görüşe ve eyleme objektif bakmalıdır.”dedi.

YENİ KAPI RUHU’NUN DEVAM EBEBİLECEĞİNİN SİNYALİNİ ALDIM”

15 Temmuz ‘dan sonra sağlanan “Yeni Kapı Ruhu’nun” devam etmesi gerektiğini belirten Hasan Cengiz, “Sayın Kılıcdaroğlu’nun bu ruhu, devam ettirilmesinden yana olduğunu, bu görüşmemizde müşahade ettim.”şeklinde konuştu.

16 Nisan ‘da Yeni Anayasa’yı referandum ile kabul edildiğini belirten Cengiz,”Artık hiçbir parti, tek başına iktidar, olamayacaktır…Siyasi partiler, uzlaşmacı kimlikten uzak dururlarsa, sandığa gömüleceklerdir.”dedi.

HİÇ BİR PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLAMAYACAK”

İktidar partisi de muhalefet partileri de, sorunlu oldukları halkın temsilcileri ile aynı masaya oturmak zorunda olduklarını işaret eden Hasan Cengiz,”Bir diğerini yok sayan, kendisi de sandıkta yok sayılacaktır” diye konuştu.

2019 ‘da seçmenin önüne iki sandık konulacağını kaydeden Avrasya Platformu(AYYB,AİT) Genel Başkanı Hasan Cengiz,”Biri Cumhurbaşkanı, diğeri milletvekili olan iki sandık, seçmenin önüne konulacaktır.Halk,fikri ve fiili uyuşmayan milletvekili adaylarına oy vermeyecektir…Bu yeni durumda , siyasi partiler,milletvekili adaylarını bu eksende, yaparlarsa, garip bir meclis tablosu ortaya çıkacaktır…”dedi

2019 ‘DA BAŞÖRTÜLÜ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLABİLİR

CHP lideri Kemal Kılıcdaroğlu’nun 2019 seçimleri için önce “Hayır Platformu” ile görüştüğünü vurgulayan Cengiz,şimdi de merkez sağ seçmenine yönelik çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

CHP’nin yüzde 25 oyu olduğunu anımsatan Hasan Cengiz,”Bir sonraki seçimde yüzde 25 artı bir , daha oy alması gerekmektedir..Bu da şu anlama geliyor…CHP,yeni açılıma ihtiyaç duymaktadır. Hayırcı cephe, tek adam vurgusuna karşı oluşan bir platformdu.Ancak bu yeni Anayasa ile uzlaşmacı bir CHP, halkın karşısına çıkacağı görülmektedir” şeklinde konuştu…

CHP’nin seçilebilecek bir listede,başörtülü milletvekili adayları’nın olacağı’nı Kılıcdaroğlu ile yapılan görüşmede işaretini aldığını vurgulayan Hasan Cengiz,”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu ile Bağlum’daki yerimizde yaptığımız görüşmede, 2019 seçimlerinde başörtülü , milliyetçi muhafazakar profilli milletvekili adaylarının, seçilecek yerlerde olacağının işaretini aldım.”diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.