1. HABERLER

 2. İŞKUR

 3. İŞKUR En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Belli Oldu..!
İŞKUR En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Belli Oldu..!

İŞKUR En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Belli Oldu..!

İŞKUR'da iş ilanları ile birlikte görev uyumluluğu ve başvuru işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştiriliyor. İşte İŞKUR en az ilkokul ve en az lise mezunu personel alımı ilanı!

A+A-

İŞKUR 2000 yılında kapatılmış İş ve İşçi Bulma Kurumu yerine kurulmuş bir istihdam kurumudur. Hem kamu kurumları hem de özel sektör için faaliyet gösteren İŞKUR Türkiye'de hizmet veren en önemli kurumlardan biridir. İstihdam alanında sağlamış olduğu katkıların önemi yadsınamaz. İş arayan milyonlarca işçinin ve iş vermek isteyen işverenin buluştuğu İŞKUR'da iş ilanları ile birlikte görev uyumluluğu ve başvuru işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştiriliyor. İşte İŞKUR en az ilkokul ve en az lise mezunu personel alımı ilanı!

İŞKUR tarafından en az ilkokul mezunu temizlik görevlisi alımı yapılacak. En az lise mezunu büro memuru alımı için de İŞKUR'a yoğun bir ilgi gösteriliyor. Özel sektör ve kamu kurumları bünyesinde çalışacak personel istihdamı için önemli bir yere sahip olan İŞKUR eğitim kalitesi ve uygun olan iş bültenlerini basitçe vatandaşlara sağlayabiliyor. Bu biçimde basit ve emin istihdam olanağı sağlayan tüm istihdam olanaklarından faydalanmak için yapılması gereken işlemleri de online adresi üzerinde belirtiyor. İŞKUR kayıt operasyonu gerçekleştirerek iş bültenlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. İşte İŞKUR ile ilgili son dakika haberleri…

Temizlik Görevlisi Alımı İçin Başvuru Şartları Ve Detaylar

İŞKUR başvuruları temizlik görevlisi pozisyonu için online olarak gerçekleştirilmektedir. Özel sektör ve kamu kurumlarında çalıştırılmak üzere alınacak adayların en az ilköğretim mezunu olması şartı yer alıyor. Ayrıca sağlık problemlerinin bulunmaması da aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Büro Memuru Alımı İçin Başvuru Şartları Ve Detayları

İŞKUR tarafından alımı yapılacak büro memuru kadrosu için iş ilanına başvuru yapmak isteyenler İŞKUR üye profiline Online olarak kayıt yaptırıp adımlarını gerçekleştirebilirler.

Büro Memuru Ne İş Yapıyor?

Çalıştığı büronun büyüklüğüne ve özelliğine göre değişiklik gösteren görevler üstlenen büro memurları ofis ve büro için çalışma ortamlarındaki aksaklıkları önlemek için günlük işleyişi sağlamaktadır. Aynı zamanda firmaların dışa açılmış yüzü olarak bağlantıları sağlayan büro memurları bir ofis veya şirket için önemli personeldir. Günlük yazışmalar, dökümler talep edilir. Raporlar düzenlemesi dışarıdan gelen misafirleri ağırlaması ve müşterilerle diyalog kurması gibi faaliyetler ile görevlendirmektedirler. Bu resmi kurum ve kuruluşlarla bağlantı kurmak gibi işlemleri de bulunmaktadır. Büro memuru personeli alımı için verilen ilanlar için belirlenen kriterler çalışma alanına göre değişiklik gösteriyor. haberzamani.net Dış ticaret alanında faaliyet gösteren bir firma da işe başlayacak büro memuru için dil bilmesi talebi bulunurken muhasebe ofisleri için aranan büro memuru için dil bilme zorunluluğu gerekmeyebilir. Yalnızca iş ile ilgili programları kullanabilmesi yeterli olacaktır. Ayrıca ilana başvuru yapacak adayların ekip çalışmasına uygun çalışabilmesi ve diksiyonun düzgün olması, iş disiplinine sahip olması gibi şartlarda talep edilmektedir.

İŞKUR Kayıt İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İŞKUR'a kayıt yapabilmeniz için kurumun kurmuş olduğu iki farklı kayıt seçeneğinden yararlanabilirsiniz. İŞKUR istihdam sistemine kayıt olmak için şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi büroya gitmek de vakit kaybetmeyip online olarak İŞKUR internet şubesi üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilir, kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz.

iskur.gov.tr adresini açın ve İŞKUR sitesinin üst kısmında bulunan internet şubesi sekmesini tıklayın. Açılan İŞKUR e-şube sayfasında kendinize ait statüyü belirleyin. İş arayan veya işveren olarak seçiminizi yaptıktan sonra istediğiniz pozisyon için uygun iş ilanlarını incelemeye başlayabilirsiniz.

İş Arayanların  İŞKUR'a Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye'deki milyonlarca işsizden biri olarak sizde iş arıyorsanız İŞKUR'a üyelik gerçekleştirebilirsiniz. İŞKUR üyelik sayfasında üyelik sözleşmesi maddelerini detaylıca okuyup onaylıyorsanız “Onaylıyorum” sekmesini tıklamalısınız. Bu şartlar sizin için uygun değilse üyelik işleminden vazgeçebilirsiniz. “Onaylamıyorum” sekmesine tıkladığınızda işlemi sonlandırmış olursunuz. Ancak kayıt işleminiz de onaylanmaz. İşlemi gerçekleştirdikten sonra kimlik belgeniz ve güvenlik kontrolü kısmında yer alan sayılar girilir. En altta bulunan uyarı yazısını okuyup ileri sekmesine tıkladığınızda açılan sayfada adres bilgilerinizi girmeniz istenir. İletişim bilgilerinizi yazarak İŞKUR giriş işlemlerinde kullanmak istediğiniz şifrenizi oluşturmanız talep edilir. Şifrenizi oluşturduktan sonra yeniden girmeniz ve güvenlik sorusu oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır.

İşveren olarak İŞKUR'a üye olmak istiyorsanız;

İŞKUR e-şube sayfasında bulunan sağ kısımdaki işveren bölümünü tıklayıp “üye ol” seçeneğini açın. Açılan sayfada genel koşullar maddelerini okuyup onaylıyorsanız “Okudum, kabul ediyorum” seçeneğini tıklatın. Onaylamıyorsanız “kabul etmiyorum” seçeneğini tıklatın. Bu noktada üyeliğiniz oluşturulmayacaktır. Onay verdiğiniz takdirde yeni açılan sayfada kurumsal üyelik başvurusu çerçevesinde kişisel bilgileriniz ve tüzel kişi bilgileri alanı doldurulmalıdır. Bu alanda;

 • SGK numaranız
 • Vergi numaranız
 • Şirketin unvanı
 • Vergi kimlik numarası
 • Alt faaliyet grubu
 • Ana faaliyet grubu
 • Kuruluş tarihi
 • Yasal durumu
 • Tüzel kişi adres bilgileri
 • Tüzel kişi iletişim bilgilerini girdiğiniz takdirde en altta yer alan ileri sekmesini tıklatın ve açılan sayfada artık İŞKUR giriş işlemini tamamlamak için yapmanız gereken yalnızca şifre belirleme işlemi olacaktır.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık İŞKUR'a üyeliğinizi oluşturmuşsunuz demektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum