Savunma Üniversitesi Başvuruları 220 Bini Buldu

19 Nisan’da başvuru süreci başlayan Savunma Üniversitesi’ne giriş yapabilmek için bugüne kadar 220 bin 614 öğrenci başvuru yaptı.

Savunma Üniversitesi Başvuruları 220 Bini Buldu
Savunma Üniversitesi Başvuruları 220 Bini Buldu Büsra Türkmen

19 Nisan’da başvuru süreci başlayan Savunma Üniversitesi’ne giriş yapabilmek için bugüne kadar 220 bin 614 öğrenci başvuru yaptı.

Milli Savunma Üniversitesi tarafından başlatılan, “Geleceğin komutanı sen ol” çağrısı kapsamında harp okulları ve astsubay meslek yüksek okullarının birinci sınıfına öğrenci alınmasına yönelik başvurular devam ediyor.

Yoğun bir ilginin gösterildiği Milli Savunma Üniversitesi başvurularına 19 Nisan tarihinden bugüne kadar toplamda 220 bin 614 öğrenci müracaat gerçekleştirdi. Yapılan başvurulardan 119 bin 23 tanesi harp okulları için gerçekleştirilirken, bunlardan 35 bin 768 tanesini kız öğrenciler oluşturuyor.

Harp okullarına ve astsubay meslek yüksek okuluna yapılan başvuru işlemleri Milli Savunma Bakanlığına ait internet sitesi aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Savunma Üniversitesi başvuru işlemleri 25 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, üniversiteye başlayacak birinci sınıf öğrencilerinin 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılında derslere başlayacağını söyledi.

Bakan Işık, başvuruların son derece memnuniyet verici bir rakama ulaştığını, bu durumun milletimizin ordusuna sahip çıktığının, peygamber ocağı olarak görülen Türk Silahlı Kuvvetlerine olan inancın bir göstergesi olduğuna değindi. Işık, rakamların daha fazla artacağını düşündüğünü söylerken, Savunma Üniversitesi’ne en nitelikli öğrencileri seçeceklerini kaydetti.

Kahraman Türk Silahlı kuvvetlerinin vatanına ve milletine bağlı, demokratik değerlere sahip çıkacak subaylar ve astsubaylar yetiştirerek daha fazla güçleneceğini beyan eden Savunma Bakanı, nitelikli insan gücü sayesinde yerli ve milli olarak gelişecek ordunun, modern silahlarla çok daha güçlü hale geleceğini vurguladı.

Savunma Üniversitesine giriş Milli Savunma Üniversitesi Savunma Üniversitesi başvuru işlemleri Savunma Bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seren Serengil, Eylem İpek ile  Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Seren Serengil, Eylem İpek ile Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı