Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK Borçları İlgili Müjdeyi Verdi

KYK borçları silinecek mi? KYK kredi borcu bulunan öğrencilerin sürekli yanıtını mereka ettiği bu soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencileri sevindiren yanıtı verdi. Gençlerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı, KYK kredi borçları ile alakalı gelen bir soruya "Şu anda bu bizim gündemimizde... Değerlendirmesini bütçe görüşmelerinden sonra masaya yatıracağız" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK Borçları İlgili Müjdeyi Verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK Borçları İlgili Müjdeyi Verdi Ayşe Duygulu

KYK kredi borçlarıyla alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevindiren yanıt geldi. Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan öğrenim kredisi çeken ve borç ödeme zamanı gelen gençlerin yanıtını sürekli araştırdıkları "KYK borçları silinecek mi?" sorusuyla alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik cevap geldi. Şimdi, KYK kredi borçları silinecek mi? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK borçlarıyla alakalı açıklama...

KYK BORÇLARI SİLİNİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilkent Üniversitesinde Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle hazırlanan "Her İnsan Bir Dünya" temalı programa gitti. Programda davetli öğrencilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK kredi borçlarının silinme mümkünmü sorusuna; "Şu anda bu bizim gündemimizde... Değerlendirmesini bütçe görüşmelerinden sonra masaya yatıracağız. Öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da atacağız." cevabını verdi.

BAKAN ALBAYRAK DA MÜJDE VERMİŞTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak Malatya'dan Trabzon'a çeşitli şehirlerde KYK borçlarıyla alakalı gençlerden istek gelmesi sonrası çalışma başlattı. Bakan Albayrak, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda güzel haberi açıkladı. Albayrak, "KYK ile ilgili, gençlerimizle ilgili bir çalışma yapıyoruz; üniversiteden mezun olmuş arkadaşların borçlarıyla ilgili, yani bu konuda bir iyileştirme noktasında inşallah" ifadelerini kullandı.

Google News Abone Ol.!

kyk borcu kyk borçları siliniyor mu kyk açıklaması Kredi ve Yurtlar Kurumu
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı