Emekliye Müjde 3 Maaş Alabilirsiniz

Emekliye bir müjde daha geldi, eğer şartları yerine getirise her ay tam 3 maaş alabiliyor. Çok Vatandaşımız 3 maaş alma hakkına sahip ama başvurmadığı için alamıyorlar. Birden fazla maaş alabilmek için ne yapmak gerekiyor?

Emekliye Müjde 3 Maaş Alabilirsiniz
Emekliye Müjde 3 Maaş Alabilirsiniz Ayşe Duygulu

Emekliye 3 maaş alabilme imkanı sunuldu. Emekli koyulan şartları yerine getirise, her ay 2 hatta 3 maaş bağlatabilir.

Peki kimler birden fazla maaş alabiliyor, şartları nelerdir? Hangi kurumlara başvurmalıyız? Ayrıntıları sizler için araştırdık işte birden fazla maaş alma şartları... 

Hayatını kaybeden eş yada anne baba maaşını alabiliyorsunuz, hatta kadın emeklilere bazı koşullarda birden fazla emekli hakkı veriliyor. Geride kalan dul ve yetimler de bu maaşlardan alabiliyor.

Karısı vefat eden erkeklerde eğer şartları taşıyorsa karısının emekli aylığını alabiliyor. Emeklilerin geneli ödenen maaşın kesilmesinden endişe ettiği için yada haklarından haberi olmadığından 2. veya 3. maaş hakkı için başvurmuyor. 

BABAMIN EMEKLİSİNİ NASIL ALABİLİRİM?

Emekli maaşı alan kişi hangi kurumdan emekli olursa olsun, hayatını kaybeden eşinden dul aylığı ile ikinci maaşı veriliyor.

Ödenen maaşların kaç lira olacağı ise vefat eden eşin durumuna göre farklılık gösteriyor. Emekli Sandığı ise yüzde 75 yada SSK ve Bağ-Kur’lu ise yüzde 50  oranında ikinci maaş bağlanıyor.

Eşi vefat eden kadına dul maaşı ödenirken, hayatını kaybeden babasından da yetim aylığı ödenebiliyor. Emekli olduğu halde çalışan kadın da, vefat eden eşinden de dul aylığı alarken maaş alarak 3 maaş almış olur. 

Ançak bazı helerde kadının eş veya anne baba maaşlarından birini tercih etmesi zorunluluğu doğabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu’na 2 veya 3 maaş alma hakkı elde eden emeklinin başvurması gerekir.

Google News Abone Ol.!

emekliye müjde emeklilik dul aylığı yetim aylığı bağkur ssk emekli sandığı emeklilik başvurusu dul maaşı yetim maaşı emekli maaşı
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
Eren     2019-12-09 Emeklinin çektiği nedir bu çile anlamış değilim. Laf ile her zaman veriyorlar nedense gelen yok giden var. Allah sonunu hayır etsin emeklilerin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı