Erken Seçim İddiyaları Varken Ak Partide Toplu İstifa

31 Mart seçimleri sonrası Ak Parti'de istifalar oldu Ahmet Davutoğlu'nun açtığı partiyle bu istifaların sayısı ciddi rakamlara çıktı.

Erken Seçim İddiyaları Varken Ak Partide Toplu İstifa
Erken Seçim İddiyaları Varken Ak Partide Toplu İstifa Ayşe Duygulu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “teşkilatlara değişim” yapıldığını çeşitli konuşmalarında duyurdu. Ak Partiyi 2023 yine iktidarda kalması için mahalle sorumlusundan sandık görevlisine kadar delegasyon yapısı için geniş çapta bir çalışma sürdürülüyor.  

Ak Parti yönetiminin çeşitli kaynaklarından gelen haberlere göre; şimdiye kadar Amasya, Balıkesir, Çanakkale, Iğdır, Kırşehir, Kütahya, Manisa, Siirt’in sonrasında Artvin il başkanı istifasını verdi. Ak parti içerisinde istifaların süreceğini, istifaların büyükşehirler için ise “henüz vakit olduğu” ifadeleri kullanılıyor. Şimdiye kadar 40’ı geçkin ilçe başkanının da istifasını verdiği belirtilirken rakamın daha fazla olabileceği bilgisi verildi.
 
Görevden el çektirilecek il ve il başkanlarına seçim evveli liste deki başkanlara müdale edilmesine de izin verilmediği ifade edildi. Erdoğan, illerin milletvekilleri ile evvelki hafta, görev verilecek yeni il başkanları için, bazı isimleri değerlendirdi.

Google News Abone Ol.!

ak parti istifa erdoğan cumhurbaşkanı
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu Evleniyor Mu....
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı
Simge Konserde Müziğin Ritmine Uydu! Kalça Dansı Yaptı