Son dakika: ABD, Rusya Türkiye Barış Pınarı Operasyonuna Kınamasına RED Oy Verdi

Son dakika: BM'de, Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Operasyonunu kınama oylaması yapıldı. ABD ve Rusya, BM Güvenlik Konseyi'nin Türkiye'yi kınama kararını RED oy kullandılar.

Son dakika: ABD, Rusya Türkiye Barış Pınarı Operasyonuna Kınamasına RED Oy Verdi
Son dakika: ABD, Rusya Türkiye Barış Pınarı Operasyonuna Kınamasına RED Oy Verdi İsmail demirbilek

Son dakika HaberiBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye düzenlendiği askeri harekata karşı ortak bir karara varamadı ve toplantıdan bir kınama kararı çıkmadı. ABD ve Rusya, Türkiye'nin kınanmasına karşı oy kullandı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Türkiye gündemiyle acil olarak toplansa da, ABD ve Rusya'nın muhalefeti nedeniyle Konsey, Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye havadan ve karadan yürüttüğü askeri operasyonu kınama kararı alamadı.

5 ÜLKENİN TALEBİYLE TOPLANTI KARARI ALINDI

Fransa, Almanya, İngiltere, Polonya ve Belçika'nin talebi üzerine BM Güvenlik Konseyi bugün kapalı oturumda Türkiye'nin "Barış Pınarı Harekatı"nı görüştü. Görüşmenin ardından basına ayrı ayrı açıklama yapan ABD ve AB ülkelerinin büyükelçileri, Türkiye'den askeri operasyona son verilmesini talep ettiklerini bildirdi.

Google News Abone Ol.!

Sondakikahaberleri sondakika son dakika birleşmiş millletler bm abd rusya abd fransa belçika barış pınarı operasyonu barış pınarı harekatı türkiye
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?