Flaş Haber Aşiretler Ayağa Kalktı Çatışıyorlar

Rasulayn'da aşiretler, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerinin Yaptığı Operasyonda bölgeyi işgal eden YPG/PKK ile çatışıyor.

Flaş Haber Aşiretler Ayağa Kalktı Çatışıyorlar
Flaş Haber Aşiretler Ayağa Kalktı Çatışıyorlar Ayşe Duygulu

Barış Pınarı Harekatı kapsamında terör hedeflerinin vurulduğu Rasulayn'da aşiretler, bölgeyi işgal eden YPG/PKK ile çatışıyor. Gelen son haberlere göre, çok sayıda aşiret Türk güvenlik makamlarıyla temasa geçerek Türkiye'den destek istedi.

Barış Pınarı Harekatı'nın hedefindeki Rasulayn'da  aşiretler ile bölgeyi işgal eden terör örgütü YPG/PKK arasında çatışma çıktı. 

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında  yer alan Rasulayn ilçesine bağlı Ummul Hayr köyünde, Baggara aşireti ve diğer  bazı aşiretler, YPG/PKK'lı teröristlere karşı koydu. Çok sayıda aşiret Türk güvenlik makamlarıyla temasa geçerek  Türkiye'den destek istedi.

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye'nin güney sınırında  oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru  getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında ilçedeki terör  hedeflerini obüs atışlarıyla vurmayı sürdürüyor.

Suriye Aşiretler ve Kabileler Meclisi Siyası Ofis Sorumlusu Selim  Abdüzaziz Müslat, önceki günkü toplantılarında yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin  barış ve istikrarı sağlama, terörle mücadeledeki rolünü çok değerli ve önemli  buluyoruz. Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda başlattığı askeri harekatını canı  gönülden desteklediğimizi ifade ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Google News Abone Ol.!

barış pınarı suriye ceylanpınar barış pınarı harekatı tsk rasulayn aşiret selimabdüzaziz müslat
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?