Son Dakika Barış Pınarı Harekatı'nda Türk Ordusu Kara Operasyonunu Başlattı

Türk askerleri Suriyeye dört koldan girdi. Milli Savunma Bakanlığından, açıklama geldi Barış Pınarı Harekatı dahilinde Fırat'ın doğusuna kara harekatının başladığı duyurdu.

Son Dakika Barış Pınarı Harekatı'nda Türk Ordusu Kara Operasyonunu Başlattı
Son Dakika Barış Pınarı Harekatı'nda Türk Ordusu Kara Operasyonunu Başlattı Ayşe Duygulu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla Barış Pınarı Harekatını Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi'nden sevk ve idare ediyor.

Türkiye, güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör  koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Suriye'de Fırat'ın doğusuna  Barış  Pınarı Harekatı'nı başlattı. Havadan bombardımanla saat 16.00’da başlayan harekatı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünyaya duyurdu.

KARA HAREKATI 22.20'DE BAŞLADI 

Operasyonun ikinci aşaması olan kara harekatı ise saat 22.20 itibariyle başladı. Milli Savunma Bakanlığı, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatına başladı." ifadlerini kullandı

KARA HAREKATINI BAKAN AKAR İDARE EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından, Barış Pınarı  Harekatı'na ilişkin açıklama yapıldı.  Açıklamada, "Bakan Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Güler ve kuvvet komutanları ile Barış Pınarı Harekatı'nı Silahlı Kuvvetler Komuta  ve Harekat Merkezi'nden sevk ve idare ediyor." ifadeleri kullanıldı.

Google News Abone Ol.!

türk silahlı kuvetleri barış pınarı harekatı kara harekatı fırat suriye milli ordusu suriye msb hulusi akar yaşar güler
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?