Trump'tan Skandal Tehdit Türkiye Ekonomisini Yok Ederim

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik harekatı konusunda ABD Başkanı Donald Trump,Twitter hesabından Türkiye ekonomisi ile ilgili açıklama yaptı.

Trump'tan Skandal Tehdit Türkiye Ekonomisini Yok Ederim
Trump'tan Skandal Tehdit Türkiye Ekonomisini Yok Ederim Ayşe Duygulu

Trump, Türkiye'nin Suriye'ye yapacağı olası müdahale öncesi Türkiye'nin yanlış bir şey yapması halinde Türk ekonomisini daha önce yaptığı gibi yok edeceğini belirten bir tweet paylaştı.

"Türkiye, benim büyük ve emsalsiz bilgeliğimle sınırları aşmak olarak değerlendirdiğim bir şey yaparsa, Türk ekonomisini yıkıp ve yok edeceğim (daha önce yaptım)" ifadelerini kullandı.

"Şimdi diğerlerinin kendi zenginlikleriyle sınırlarını korumaları zamanı"

"Türkler, Avrupalılar ve diğerleriyle birlikte, yakalanan IŞİD savaşçılarına ve ailelerine göz kulak olmalılar. ABD, herhangi bir kişinin tahmin edebileceğinden çok daha fazlasını yaptı, IŞİD halifeliğinin yüzde 100'ünü ele geçirmek de buna dahil. Şimdi ABD'nin kendi topraklarını koruma zamanı. Şimdi bölgede diğerlerinin, ki bunların bazılarının refah seviyesi çok yüksek, topraklarını korumasının zamanı geldi. 

ABD ÇOK BÜYÜK!"

Trump'ın bu açıklamaları sonrası yazması üzerine Dolar/TL 5,8217 seviyesine çıktı.Trump'ın bu açıklamalarına sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi...

Google News Abone Ol.!

trump türkiye suriye ekonomi sınırları aşmak ışid dolar son dakika haber son dakika haber flaş haber
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?