Dikkat Ödemeler Bugün Yapılacak! SGK Mutlaka Sorgulayın

Şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim destek bugün ödeniyor Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, bu yardımdan 19 bin 462 kişi yararlanacak. Toplamda 55 milyon 717 bin 693 lira ödeme bugün yapılacak.

Dikkat Ödemeler Bugün Yapılacak! SGK Mutlaka Sorgulayın
Dikkat Ödemeler Bugün Yapılacak! SGK Mutlaka Sorgulayın Ayşe Duygulu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İlköğretim (1-8. Sınıflar) için  2 milyon 76 bin 89 lira, lise için 3 milyon 115 bin 33 lira, yüksekokul için de 4 milyon 153 bin 77 lira yardım yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, “Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek kalmaksızın ödeme yapılacak” dedi. Öğrenim seviyeleri tespit

edilemeyenlerin yardımları ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecek.Yardım, aylığını Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için aynı şubeye, almayanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilecek. Hak sahipleri T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri halinde ödemeleri gerçekleştirilecek. 

Ayrıca, hak sahipleri "https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi" adresinden TC Kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecek.         

Bakan Selçuk, eğitim ve öğretim yardımı ödemesinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Google News Abone Ol.!

Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
iPhone 12 Pro Tasarımı Belli Oldu
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?
Çukur Yeni Bölüm Ne zaman Yayınlanacak?