Erdoğan Talimatı Verdi Sigaraya Yeni Yasak Geldi

Haberin ayrıntıları için tıklayınız...

Erdoğan Talimatı Verdi Sigaraya Yeni Yasak Geldi
Erdoğan Talimatı Verdi Sigaraya Yeni Yasak Geldi Ayşe Duygulu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında şahsi araçlarda da sigaranın yasaklanması, içenlere ceza verilmesini öngören düzenleme yapılması konusunda talimat verdi.

Şu anki uygulamaya göre özel araçların sürücü koltuğunda oturanlar için sigara yasağı var ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” diye konuştu.

AK Parti, MKYK’nin önceki gün yapılan toplantısında Suriye’deki gelişmelerle ilgili bilgi veren Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanıyla yaptığı toplantıya ilişkin “Kamu yararı gözetilen her işi destekleyeceğiz” diye konuştu. Erdoğan, Adalet Bakanlığı’nın yargı reformuyla ilgili çalışmalarının bir an önce bitirilmesi gerektiğini kaydetti.

Yeni pati girişimi için adım atanları isim vermeden eleştiren Erdoğan, “Biz odağımıza kaybetmeyelim, kardeşliğimize sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

Toplantıda sigara yasakları da gündeme geldi. Başından geçen bir olayı anlatan Erdoğan, “Fahrettin Altun’la bir programa giderken trafikte bir araba gördüm. İçinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. Böyle şey olmaz. Niye bunlara ceza verilmiyor? Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” dedi.

Şu anki düzenlemeye göre; sigara yasağı, özel araçların sürücü koltuğunda oturanlar için geçerli olacak.

Google News Abone Ol.!

Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
Ertan     2019-09-21 Sigara yasagi iyide sigaradan aldiniz vergiler ne olacak en kotu sigara 15 tl oldu bu millet hakediyor bunu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hercai'nin güzel oyuncusu Feride Çetin Evlendi
Hercai'nin güzel oyuncusu Feride Çetin Evlendi
Hercai 17. Bölümü İle Yarın Ekranlara Geliyor
Hercai 17. Bölümü İle Yarın Ekranlara Geliyor