2019 Berat Kandili! Berat Kandili ne zaman hangi gün kutlanıyor...

Berat kandili üç aylar arasında 2. kandildir. Ramazan-ı Şerifin habercisidir Berat Kandili'nde Kur'an-ı Kerimin, Levh-il Mahfuza gönderilmiştir. Bu yıl Berat kandili ne zaman?

2019 Berat Kandili! Berat Kandili ne zaman hangi gün kutlanıyor...
2019 Berat Kandili! Berat Kandili ne zaman hangi gün kutlanıyor... duygulu

Berat Kandili, Şaban Ayı’nın 14’ünü 15’ine bağladığı gece ibadet ve dua ile kutlanır. Diyanet İşleri Başkanlığı ise Şaban Ayı’nın 14. Günü, 19 Nisan 2019 Cuma günüdür. 

Berat Kandili İslamda Yeri Nedir? 

Berat ' Beraet' Arabçada temizlenmek demektir. Allah Teâlâ berat gecesi af kapılarını sonuna kadar aralar; berat gecesinde tevbe edenler affa uğrarlar ve günahlarından tevbe ederlerse arınırlar. Berat gecesinde, bir sene boyunca yaşanacak herşey hükme bağlanıp, ifası için Allah Teâlâ tarafından meleklere verilir. Berat gecesine özgü bir ibadet bulunmuyor. Gecesini ibadet ve dua ederek, sabahını da oruç tutarak geçirmek güzeldir.

2019  KANDİL TARİHLERİ 

Regaib Kandili: Regaip kelimesi, (ihsan) anlamına gelir Regaip Kandilinin, ihsan ve fazilet bundan kaynaklıdır. Regaip Kandili, mübarek üç ayların ilk ayıdır Perşembeyi Cuma gününe bağlayan gecede  kutlanır. Regaip kandili, 7 Mart 2019 Perşembe günüdür.

Mirac Kandili: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed 'sav'in, semaya yükseldiği Miraç olayını yaşadığı gecedir. Recep ayının 27. gecesi ibadetlerle kutlanır. Miraç Kandili, 2 Nisan 2019 günüdür.

Kadir Gecesi: Ramazan ayının son günlerinde kutlanır  ' bin aydan daha hayırlı'  Kur'an-ı Kerimde gecen bir mübarek gecedir. Kadir Gecesinde, melekler yeryüzüne iner  ve müslümanlara dua eder. İslama göre Kadir gecesi Allah Teâlâ, katında kadri kıymeti çok büyük bir gecedir. Kadirgecesi, 31 Mayıs 2019 günüdür.

Mevlid Kandili: Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in, doğduğu gecedir. Rebiülevvel ayının 12. gecesidir Mevlit kandili 8 Kasım 2019 günüdür.

Google News Abone Ol.!

Berat Kandili ne zaman 2019 dini günler Kandiller ne zaman 2019 Berat kandili 2019 Berat kandili ne zaman Ne zaman? Berat Kandili hangi gün Kandiller hangi gün
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet ali Erbil ile Ceren Hindistan Aşk Mı Yaşıyor?
Mehmet ali Erbil ile Ceren Hindistan Aşk Mı Yaşıyor?
Serdar Ortaç'tan Erdoğan Hakkında Çarpıcı Açıklama
Serdar Ortaç'tan Erdoğan Hakkında Çarpıcı Açıklama