Ünlü Jinekolog Fecri Sevilen Tacizden Tutuklandı

Son dakika haberi: Çapa Tıp Fakültesi'nde jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, muayenesinde 2 hastasına 'nitelikli cinsel saldırı'da bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Ünlü Jinekolog Fecri Sevilen Tacizden Tutuklandı
Ünlü Jinekolog Fecri Sevilen Tacizden Tutuklandı Mehmet Demirbilek

68 yaşındaki jinekoloji profesörü Fecri Sevilen, Nişantaşı'ndaki muayenehanesinde mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve muayenehanede mühtehcen filmler izlettirdiğine vurgu yaptı. Jinekolog Fecri Sevilen ise mağdurların şikayet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu söyleyerek kendisini savundu.

Çapa Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olan Fecri Sevilen, Nişantaşı'ndaki  özel muayenesinde 2 hastasına nitelikli cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jinekolog Fecri Sevilen'in hastası olan 2 mağdur, polise suç duyurusunda bulunarak Nişantaşı'nda bulunan özel muayenesinde cinsel saldırıya uğradıklarını iddia ettiler.

ELEKTRONİK MATERYALLERE EL KONULDU

Fecri Sevilen savcılık talimatı ile gözaltına alınarak, Polis ekipleri şüpheli Sevilen'in bilgisayar ve telefonuna el koyarak inceleme altına aldı.

Sabah Gazetesi'nden Nazif Kahraman'ın Emniyette işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Jinekolog Fecri Sevilen ifadesinde, 44 yıllık helim olduğunu, 38 yıldır ise öğretim üyeliği yaptığını vurgulayarak atılan suçlamaları kabul etmedi.

TEDAVİNİN BİR GEREĞİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Fecri Sevilen, şikayet ettikleri davranışların tedavinin bir gereği olduğunu iddia eden Prof. Dr. Fecri, hastalarına göndermiş olduğu özel mesajların ise tüm hastalarıyla yaşadığı bir durum olduğu öne sürdü. 

Tutuklama kararında, şüpheli Prof. Fecri Sevilen mağdurlara özel hayatlarına dair mahrem sorular sorduğuna ve özel muayenesinde müstehcen filmler seyrettirdiğine vurgu yaptı.

Mağdurların örtüşen beyanları ve profesörün hastalara gönderdiği mesajları delil kabul eden mahkeme, kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle Prof. Dr. Fecri Sevilen'i tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Çapa Tıp Fakültesi jinekoloji profesörü Fecri Sevilen Taciz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...