Son dakika Sayra Orkan Yoğun Bakıma Kaldırıldı

Son Dakika Gelişmesi : Bir dönemin başarılı ses sanatçısı ve aynı zamanda TRT sunucusu olan Sayra Orkan'ın yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi.

Son dakika Sayra Orkan Yoğun Bakıma Kaldırıldı
Son dakika Sayra Orkan Yoğun Bakıma Kaldırıldı

81 yaşındaki ünlü sunucu Sayra Orkan'ın bağırsak kanaması geçirerek hastaneye kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı. Ünlü sanatçı Sayra Orkan'ın yoğun bakıma alındığını magazin dünyasının 'Felaket Tellalı' olarak bilinen Onur Akay sevenlerine duyurdu.

SAYRA ORKAN İÇİN DUALARINIZI ESİRGEMEYİN

Sanatçı ve sunucu Sayra'nın oğlu ile göüştüğünü bildiren Felaket Tellalı, '1964 ve 1969 yılları arasında Türk sanat müziği şarkılarını aranjman şeklinde okuyarak dikkat çekti. Çok sayıda 45'lik plak yapaan ünlü sanatçı ve sunucu uzun yıllardır Çeşme Alaçatı'da inzivaya çekmişti. Sayra Orkan İzmir Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İstemihan Orkan'la görüştüm ve değerli sanatçımızın ağır bir kanama geçirdiğini öğrendim. 81 yaşındaki Sayra Orkan için dualarınızı esirgemeyin' dedi.

SANATÇI VE SUNUCU OLAN SAYRA ORKAN KİMDİR?

1937 yılında İstanbul'da dünya'ya gelen Sayra Orkan, Ticari İktisadi İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Nasibin Mehmet Bey, Refik Fersan ve Fehmi Tokay gibi SAYRA ORKAN Türk musikisinin büyük isimlerinden dersler alan Sayra Orkan, çok sayıda plak çalışması yaptı. 1959 yılında TRT İstanbul Radyosu'nun açtığı ses sanatçısı sınavını kazanan sanatçı, daha sonra TRT'de sunuculuk da yapmaya başladı.

Müzeyyen Senar, Yıldırım Gürses ve Emel Sayın gibi dönemin ünlü isimleri ile sahne çalışmaları ve söyleşiler yapan Sayra Orkan, Almanya'da televizyona çıkan ilk Türk sanatçı oldu. TRT radyolarında ve ekranlarında sayısız söyleşileri yayınlanan ve aynı zamanda yazarlık kariyeri de olan Sayra Orkan'ın, Akşam gazetesi ve Tercüman gazetesinde yazıları yayımlandı.

Google News Abone Ol.!

Sayra Orkan Sayra Orkan Kimdir Sayra Orkan Sağlık Durumu Sayra Orkan Haberleri
Sende Haber Hakkında Görüşünü Dile Getir..!
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zirkonyum Dişi Kaplama Nedir? Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?
Zirkonyum Dişi Kaplama Nedir? Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar?
Mehmet ali Erbil ile Ceren Hindistan Aşk Mı Yaşıyor?
Mehmet ali Erbil ile Ceren Hindistan Aşk Mı Yaşıyor?