Yaşlı Kadının 210 Bin Lirasını Banka Görevlisinin Dikkati Kurtardı

Yaşlı kadını telefon ile arayarak kendilerinin polis olarak tanıtıp 210 bin TL'sini dolandırmaya kalkışan 2 dolandırıcı polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Yaşlı Kadının 210 Bin Lirasını Banka Görevlisinin Dikkati Kurtardı
Yaşlı Kadının 210 Bin Lirasını Banka Görevlisinin Dikkati Kurtardı Mehmet Demirbilek

Çanakkale'de akıl almaz olayların bir yenisi daha eklendi. Yaşlı kadının biriktirmiş olduğu 210 bin TL'sini banka personelin dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtardı. Cevatpaşa Mahallesi Hasanpaşa Sokak'ta yaşayan Hafize P.'yi telefon ile arayan Ali T. ile Hüseyin B. kendilerine Polis memuru olarak tanıttı. Yaşlı kadına 'Polis hesabınız da bulunan paraya el koyacak. Ek olarak'ta evinizde yapılan aramada para ya da altın çıkarsa hakkınız yasal takip başlatılacağı söylendi. Bunun üzerine Hafize P. bankaya giderek 210 bin türk lirası vezneden çekti. Yaşlı kadının şüpheli hareketlerinden şüphelenen banka personeli yaşlı kadının oğlunu arayarak, hesabından 210 bin TL çektiğini iletti. Yaşlı kadının oğlu annesinin dolandırılabileceğini düşünerek hemen polis ekiplerine bilgi verdi. 

POLİS EKİPLERİ YAŞLI KADINI TAKİBE ALDI

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaşlı kadını takibe aldı.Bankadan çıkan Hafize P. telefonda görüşmüş olduğu 2 dolandırıcının vermiş olduğu adres Kaya Sokak'taki boş bir inşaata paraları ile geldi. Yaşlı kadının getirmiş olduğu paraları dolandırıcılar alırken polis ekipleri tarafından suçüstü yapılarak gözaltına alındı. Ekipler tarafından gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki ifadelerinin peşinden adliye sevk edildi.

2 dolandırıcı Ali T. ve Hüseyin B. daha öncesinden nitelikli dolandırıcılık ve hırsızlıktan sabıka kayıtlarının olduğu tespit edilerek, Hüseyin B.'nin suçüstü yakalandığı anda başkasına ait kimlik vermesi ile hakkında işlem yapılacağı belirtildi.

Çanakkale Hafize Dolandırıcı Cevatpaşa Mahallesi Hasanpaşa Sokak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı