Gizli Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri

Günlük yaşantımızda karşılaştığımız ya da karşılaşabileceğimiz durumlardan bir tanesi de özel numaradan arayan kişi veya kuruluşlar tarafından rahatsız edilmektir. Bu gibi durumlarda istemediğimiz durumlara yönelik izleyebileceğimiz yol ve çözüm önerileri sunacak gizli numaradan arayan kişinin kim olduğunu nasıl buluruz?

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri
Gizli Numaradan Arayanı Bulma Yöntemleri Mehmet Demirbilek

Günümüzde teknolojinin farklı bir boyuta gelmesiyle birlikte, internette, bankalarda veya alışveriş yaptığımız mağazalarda bile artık fatura bilgisi için ya da irtibat kurulacak denilerek istenen telefon numaralarımızı hiç çekinmeden veriyoruz. Telefon numaralarımıza birden çok kuruluş veya kişilerin ulaşmasına aslında olanak sağlıyoruz. İletişim bilgilerinizin kötü kişiler tarafından kullanılması gibi durumlarda olmakta. Durumun içerisinde olunca belirli zamanlarda kötü kişilerin eline geçen irtibat numaranız, kimliği belirsiz kişiler tarafından özel numaradan düzenli ya da aralıklı olarak rahatsız edebilir ve bu durum canınızı sıkabilir. Herkesin araştırdığı gizli numaradan kimin aradığı nasıl bulunur veya bu olay nasıl engellenebilir?

Operatörler Yardımcı Oluyor

Gizli numaradan arayan kişi veya kuruluşların kim olduklarını öğrenmek için ne yapılması gerektiği konusundadetaylı bir sorgulama gerçekleştiriliyor. Cep telefonlarımızda kullandığımız operatörler (Turkcell, Vodafone, Türk Telekom) gibi şirketlerin müşterileriyle gizli numaradan arayan kişi ya dakurumların kimler olduğu konusunda maalesef bilgi paylaşmamaktadır. Fakat gizli numaradan arayan kişinin kim olduğunu öğrenmek için hukuksal yollara başvurduğunuzda, ulaşmak istediğiniz bilgiyi elde edebilirsiniz. Sürekli özel numara tarafından aranmakta olduğunuzu belirterek şikâyetçi olabilirsiniz.Savcılığa dilekçe vererek, savcılık tarafında istenilen bilgiler ile arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Gizli Numara'dan Arayanı Öğrenme Yöntemi

Farklı bir yöntem ise gizli numara tarafından rahatsız edilen kişi telefonunu “0850” ile başlayan iletişim numarasına yönlendirme yapması halinde, arayan kişinin irtibat bilgileri sisteme düşebiliyor.

Kaynak : haberzamani.net

Gizli Numara Özel numara nasıl bulunur Gizli numara nasıl bulunur Arayan kişiyi öğrenme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gizli     2018-10-16 Gizli numaradan arayan numarayı daha önce bende denemiştim. 0850'li li hattan gerçekten doğru bende bunun haberini yapayım diyordum. :)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mabel Matiz'e jet yanıt: Vatandaş şikayet hakkına sahiptir
Mabel Matiz'e jet yanıt: Vatandaş şikayet hakkına sahiptir
Gel Konuşalım Sunucusu Esra Eron Kimdir? Kaç Yaşında?
Gel Konuşalım Sunucusu Esra Eron Kimdir? Kaç Yaşında?