Papaz Brunson Davasında Önemli Gelişme

İzmir'de FETÖ ve PKK terör örgütlerine yönelik suç işlediği ve casusluk yapması ile hakkında 35 yıl hapis istenen ve cezası ev hapsine çevrilen Amerikalı Papaz Andrew CraigBrunson, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde davasına başlandı.

Papaz Brunson Davasında Önemli Gelişme
Papaz Brunson Davasında Önemli Gelişme Mehmet Demirbilek

İzmir'de FETÖ ve PKK terör örgütlerine yönelik suç işlediği ve casusluk yapması ile hakkında 35 yıl hapis istenen ve cezası ev hapsine çevrilen Amerikalı Papaz Andrew Craig Brunson, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne götürüldü. Daha sonra İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen Papaz Brunson davası bugün başladı. Öğle saatlerinde ara verildikten sonra mahkeme saat 14:00’da tekrar devam etti. Duruşmada görüşlerini belirten savcı, Papaz Brunson’a uygulanmakta olan adli kontrol şartının iptalini talep etti.

Dava Devam Ediyor

Mahkeme için evinden çıkan Papaz Brunson için İzmir Emniyeti yoğun güvenlik önlemleri aldı. Emniyet kontrolü altında Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne getirilen Papaz Brunson bugün 4. Kez hakim karşısına geçti. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülen dava başlayarak, terör örgütleri adına suç ve casusluk işlediği yönünde yürütülen davada öğle saatlerinde ara verildi. Yaklaşık 2 saat aranın ardından tekrar devam eden davada, Savcı mütalaasını vererek Andrew Craig Brunson için uygulanan adli kontrol şartının kaldırılmasını talep etti.

Brunson Savunma Yaptı

Savcının mütalaasını vermesinden sonra davaya devam edildi. Mahkeme Başkanı Andrew Craig Brunson’a savunma yapması için söz verdi. Andrew CraigBrunson, “Ben masumum İsa’yı seviyorum, Türkiye’yi seviyorum” dedi. Mahkeme Başkanı Brunson ve avukatına ek savunma süresi isteyip istemediklerini sordu. Brunson’ın avukatı ek süre istemeyerek, müvekkilinin beraatını talep etti.

Papaz Brunson Kimdir

Doğum tarihi: 1968 (50 yıl yaşında), Black Mountain, Kuzey Karolina, ABD
Eşi: Norine Brunson
Eğitim: Trinity Evangelical Divinity School (1991), Erskine Theological Seminary, Aberdeen Üniversitesi
Ebeveynler: Pam Brunson, Ron Brunson
Çocukları: Jacqueline Furnari
Kardeşleri: Beth Herman

Papaz Brunson Papaz Brunson Davası Papaz Brunson Kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...