Rusya'nın Uzay Aracı Soyuz Başarısız Olunca Acil İniş Yaptı

NASA'ya göre, ABD ve Rusya astronotları Perşembe günü Uluslararası Uzay İstasyonuna giden rotalarda, uçak roketinin havalanmasında başarısız olduktan sonra Perşembe günü Kazakistan'a acil iniş yapmak zorunda kaldılar.

Rusya'nın Uzay Aracı Soyuz Başarısız Olunca Acil İniş Yaptı
Rusya'nın Uzay Aracı Soyuz Başarısız Olunca Acil İniş Yaptı Mehmet Demirbilek

Rusya Federal Uzay Ajansı Roskosmos'dan yapılan açıklamaya göre, arama kurtarma ekiplerinin iniş yerine doğru yol aldıklarını ve iki mürettebat ile temas halinde olduklarını söyledi. NASA, "İlk raporlar'da, ekibin iyi durumda olduğunu." söyledi.

Rusya'nın uzay ajansı Roscosmos'a göre iniş yeri roketin kalktığı yer Kazakistan'daydı.

NASA'nın Astronotları Nick Hague ve Rus uzay ajansından kozmonot Alexey Ovchinin, güçlendirici roketleriyle ilgili bir sorun olduğu ortaya çıktığında Uluslararası Uzay İstasyonuna doğru yola çıktılar.

Parite, Kazakistan'da Rusya'da bulunan Baikonur Cosmodrome'dan bir Soyuz booster roketinin üzerinde saat 14: 40'da yerel saatle (saat 4:40) planlandığı şekilde kalkmıştı.

NASA internet sitesinde yaptığı açıklamada , "Bugünkü lansmandan güçlendirici ile ilgili bir sorun vardı." Dedi . "Soyuz kapsülü balistik bir iniş yoluyla toprağa döndü."

Rus ajansı Interfax, Soyuz MS-10 uzay aracının piyasaya sürüldüğü "ikinci aşama motorlarının acil olarak kapatılması" olduğunu söyledi.

Interfax, "Mürettebat yaşıyor ve Kazakistan'a iniş yapıyor" sözlerini aktardı.

Perşembe, 2013 yılında NASA'nın astronot birliklerine katılan Lahey için ilk uzay göreviydi. Ovchinin, 2016 yılında Uluslararası Uzay İstasyonu'nda altı ay geçirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...