Jandarma Üniforması Sosyal Medya'da Alay Konusu Oldu

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta Jandarma Genel Komutanı’nın giydiği üniforma epey alay konusu olurken, bazı kullanıcılar bu alay konusunun hoş olmadığını belirtti.

Jandarma Üniforması Sosyal Medya'da Alay Konusu Oldu
Jandarma Üniforması Sosyal Medya'da Alay Konusu Oldu Mehmet Demirbilek

Jandarma Genel Komutanlığı’nda çekilen bir fotoğrafın sosyal medyada Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin’in TSK’nın yeni kamuflaj uygulamasından sonra giymiş olduğu, açık mavi rengindeki üniforması hızla yayılarak alaycı söylenişlere yol açtı.

Üniforma Değişikliği

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)askeri kamuflajların değiştirilmesine yönelik çalışma başlatmıştı. Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlaması ile Eski Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve diğer komutanların Hatay'daki askeri birliğe yaptıkları ziyarette ise Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından giyilen koyu renkli kamuflajlar TSK’nın yeni üniforması olacağı söylenmişti. Üniformalardaki değişimin sebebi ise TSK'ye sızan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) militanlarının 15 Temmuz’da gerçekleşmeye kalkıştıkları darbe izleminin ortadan kalkacağı değerlendirilerek değiştirildi. Türkiye’de emniyet birimlerinin tamamında geçerli olan bu değişim ile sadece desen ve tasarım dışında üniformaların renklerinde de değişikliğe gidildi. Değişiklik sonrası görev üniformalarında gömlek, ütülü pantolon, kravat ve iskarpin ayakkabı gibi mecburi şartlar kaldırıldı.

Özel Kamuflaj Üretildi!

Yeni üniformaların yaygınlaşması ve bütün emniyet mensuplarının kamuflaj değişikliğinin yanı sıra, bu üniformalarda yüksek fonksiyonlu kumaş ve nano teknoloji kullanılmıştır. Polis kuvvetlerinde ki fazla detaylar çıkarılarak sade bir tasarım ile kullanıma geçildi. Askeri üniformaların uydudan izlenimini olumsuz etkilediği ve ultraviyole ışınlarından az etkilenen üniformalar kullanılarak güvenlik unsuru ön plana alındı.

SOSYAL MEDYA'DAKİ İŞTE O PAYLAŞIMLAR

Kaynak : haberzamani.net

Jandarma Üniforması Sosyal Medya Alay Konusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...