Rusya’dan Flash Petrol Fiyatı Açıklaması

2018 yılı itibari ile petrol fiyatlarının 85 doları açarak son dönemin en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından açıklamalar ardı ardına gelmeye başladı.

Rusya’dan Flash Petrol Fiyatı Açıklaması
Rusya’dan Flash Petrol Fiyatı Açıklaması Mehmet Demirbilek

Çok değil daha birkaç sene öncesine kadar petrol fiyatları son yılarlın en düşük seviyesine gelmiş ve birçok petrol üreten ülkenin ekonomisi bu durumda odlukça büyük zararlar görmüştür.  Özellikle ekonomisinin büyük bir bölümü petrole dayalı ülkelerde ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşanmış durumdadır. Ama yaşanan son dönemdeki siyasal ve askeri durumlar neticesinde petrol fiyatlar son dönemin en yüksek seviyesi olan 85 Dolara kadar yükseldi.

Geçen sene ekim ayında 55 Dolar seviyesinde olan fiyatlar son bir yılda yüzde 65’lik bir artışla 85 Dolara kadar gelmiş ve uzmanlardan yapılan yorumlar bu yükselişin devam edeceği yönündedir. Bu durum ise özellikle birçok ülkeyi ekonomik anlamda zorlamaya başlamıştır.

PUTİN'DEN TRUMP'A AĞIR ELEŞTİRİ

Rusya’da düzenlenen ‘’ Rusya Enerji Haftası’’ forumunda açıklamalardan bulunan Rusya Devlet başkanı Vladimir Putin mevkidaşı ABD Devlet Başkanı Donald Trump ile ilgili özellikle petrol fiyatlarındaki artış ile ilgili yoğun ve sert eleştirileri getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı konuşmasında; ‘’ Petrol fiyatlarının son bir yıldaki artışı ile 85 Doları geçmesinde ve artışın devam edeceği yönündeki beklentilerin kaynağında ABD’nin kendi menfaatini en üst seviyeye çekmek için Jeopolitik konulara haddinden fazla eğilmesi gelmektedir. Bu anlamda dünyanın ekonomik dengeleri yok sayılıyor. Bize göre petrol fiyatı 75 Dolar bile olsa yeterli olacaktır.’’ şeklinde ifadelerde bulunmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...