Siirt’te Domuzlar Kabusları Oldu

Son birkaç ayda Siirt’te sürü halinde gezinen ve merkeze bağlı Yerlibahçe Köyü ve Gökçebağ Beldesi’nde bahçe ve bağlara giren domuzlar, köylünün gelir kaynağı olan fıstık ağaçlarına zarar vererek köylünün kâbusu haline gelen domuz sürüleri, avcılar ve köylüler mahsullerini korumak adına sürek avına başladı. Yapılan avda fazla sayıda domuz öldürüldü bilgisi verildi.

Siirt’te Domuzlar Kabusları Oldu
Siirt’te Domuzlar Kabusları Oldu Admin

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta olan Yerlibahçe Köyü ve Gökçebağ Beldesi’ne kadar gelen domuzlar üzüm ve fıstık mahsullerini yiyerek girdiği heryere zarar veren sürüler köylülerin rüyasına girdi. Domuz sürüsünün çok olması ile köylüler yardım istedi. Yardımtalebini olumlu karşılayan Tarım ve Orman Müdürlüğü, Yerlibahçe Köyü ve Gökçebağ bölgelerine avcılar görevlendirerek sürek avı başlattı. Yapılan sürek avındaçok sayıda domuzun etkisiz hale getirildiği söylendi. Köylü Halil Karataş, sürüler halinde gezen domuzların bahçe ve ekili alanlara girerek üzüm, fıstık, incir gibi mahsullere zarar verdiğini, bu durumunda köylülerin kâbusu olduğunu söyledi. Köylü Karataş, “Çözüm bulamayınca Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne yardım talebinde bulunduk. Müdürlüğümüz tarafından gönderilen resmi avcılar ile büyük bir sürü temizlendi” dedi.

GÖKÇEBAĞ MUHTARI HÜSEYİN EVİN AÇIKLAMA YAPTI

Gökçebağ Muhtarı Hüseyin Evin yaptığı açıklamada, “ Ailecek incir ve fıstık hasatı toplamak için bağa gittik ancak gördüğümüz durum bizi korkuttu. Bütün ağaçların dalları kırık, meyveler zarar görmüş ve sebzelerimiz ezilmiş, bu domuz sürüleri mahsullerimizi hiç etti. Yardım talebine olumlu cevap veren Müdürlüğümüz, avcı göndererek köylülerin kâbusu olan domuz sürüsünü temizletti” dedi.

Gökçebağ Muhtarı Hüseyin Evin Siirt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu