Akkuyu Santrali İlk Ama Son Olmayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanı olan İbrahim Halil Dere Mersin ilinde inşa edilmekte olan ‘Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin Ülkemiz için ilk olduğu belirterek, “Bu santral bizim ilk projemiz ancak son olmayacak.” İfadesini kullandı.

Akkuyu Santrali İlk Ama Son Olmayacak
Akkuyu Santrali İlk Ama Son Olmayacak Admin

Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanı olan İbrahim Halil Dere Mersin ilinde inşa edilmekte olan ‘Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin Ülkemiz için ilk olduğu belirterek, “Bu santral bizim ilk projemiz ancak son olmayacak.” diye belirtti. Ülkemizin ilk nükleer santrali projesinden olan ‘Akkuyu NGS’ tedarikçi şirketlerin temsilcileri Akkuyu NGS A.Ş. tarafından bilgilendirme semineri yapıldı.

İBRAHİM HALİL DERE AÇIKLAMA YAPTI

Seminerde konuşma yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanı olan İbrahim Halil Dere, geçmişten bugüne dek gelen nükleer enerji ile ilgili bilgi vererek başladı. Türkiye aynı zamanda Uluslararası Atom Enerjisi kurucu üyesi olduğunun da bilgisini paylaştı. Güney Kore ve Türkiye arasında yakın zamanda başlatıldığını söyleyen İbrahim Halil Dere sözlerinde, “Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri’ne dört santral yapıyor. Kısa zaman içinde ilk santral devreye girecektir ancak, biz Akkuyu Nükleer santral projesi ile ilgili çalışmaları hızla yürütüyoruz.” dedi.

Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanı İbrahim Halil Dere, “Çalışma alanında kullanılacak bütün ürün ve malzemelerin Türkiye’den gelmesini istediğini, esnaf ve sanayiciye büyük olanaklar sunduklarını söyledi ve nükleer enerji zorunlu bir ihtiyaçtır.” dedi.

Akkuyu Santrali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...