Whatsapp’ta Reklam Dönemi Başlıyor

Günümüzün en popüler ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ta yeni reklam dönemi tepkilere neden oldu.

Whatsapp’ta Reklam Dönemi Başlıyor
Whatsapp’ta Reklam Dönemi Başlıyor Koray Vardar

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp kurulduğundan beri herhangi bir reklam faaliyetinde olmamış ve bu durum kullanıcıların oldukça beğenisini kazanmıştı. Çünkü günümüzde uygulamalarda çıkan yerli yersiz reklamlar kullanıcıların en çok şikâyet ettikleri konuların başında gelmekteydi. Whatsapp uzun bir süre reklamsız hizmet vermekteydi. Ama yapılan son açıklamalar neticesinde bu durumun kısa sürede değişeceği anlaşılmıştır.

REKLAMLI WHATSAPP DÖNEMİ BAŞLIYOR

Son dönemlerde artan dedikodulardan sonra WABetaInfo tarafından tüm dünyaya servis edilen son bilgilere göre, Facebook, WhatsApp reklamları üzerinde çalışmaya başlamış durumdadır. Bu amaçla kurulan ekip tepkileri azaltacak bir sistem üzerinde çalıştığı ifade edilmektedir. WhatsApp betaları gelişmeleri hakkında daha önceki verdiği haberlerde neredeyse yüzde yüze yakın doğruluk payı içeren haberler ve doğru bilgi paylaşan WABetaInfo, attığı tweet ile reklam çalışmalarının oldukça hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti.

Yapılan çalışmalarının temelinde ise kişilerin Whatsapp kullanımının kısıtlamadan reklam sisteminin oturtmak olduğu ifade edilmektedir. Birçokları için Whatsapp tarafından yapılan bu hamle oldukça büyük bir risk olarak ifade edilmektedir. Çünkü insanların Whatsapp uygulamasının bu deneli sevmelerinin altında yatan nedenlerden biride reklam ya da zorlama içermemesi yatmaktaydı. Gerçekleştirilecek Whatsapp reklam deneyimi bazı kişilerin uygulamanda uzaklaşmasına sebep olacağı ifade edilmektedir.

Whatsapp Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu