Rusya’da NATO’ya Tatbikat Gözdağı

NATO’nun Rusya sınırında gerçekleştireceği "Trident Juncture 2108" askeri tatbikatına Rusya hükümeti tarafından büyük tepki geldi.

Rusya’da NATO’ya Tatbikat Gözdağı
Rusya’da NATO’ya Tatbikat Gözdağı Mehmet Demirbilek

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, NATO'nun Rusya kendi sınır bölgelerinde gerçekleştireceği "Trident Juncture 2108" askeri tatbikatına hükümeti adına oldukça büyük bir tepki gösterdi. Zaharova yaptığı açıklamada, "Rusya güvenliğini sağlamak için gereken tüm önlemleri almak hakkına sahip olup bunun fazlasıyla sağlayacaktır" şeklinde ifadelerde bulundu.

RUSYA'DAN BÜYÜK TEHDİT

NATO’nun Ekim sonunda gerçekleştirmeyi düşündüğü ve son dönemlerin en büyük tatbikatı hakkında konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova yaptığı açıklamada’’ Bu Rusya için dost olmayan yaklaşımı şiddetle kınıyoruz. Dünya kamuoyu bilmeli ki Rusya her zaman kendi haklarının ve güvenliği koruyacaktır. Bunu sağlamak adına her türlü önlemi alacağız. Olası her türlü sorunun tüm sorumluları tatbikata katılacak NATO ülkeleri olacaktır.’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

2018 YILININ EN BÜYÜK NATO TATBİKATI

NATO’nun 25 Ekimde gerçekleştireceği "Trident Juncture 2108" askeri tatbikatına 30’dan fazla ülkeden toplamda 40 binden fazla asker katılacağı ve yapılan tatbikatın son yılların en büyük ve en kapsamlı NATO tatbikatı olacağı ifade edilmektedir. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yaptığı açıklamada ise; ‘’ tatbikat savunma amaçlı bir tatbikat olacaktır. Bu anlamda toplam 31 NATO ülkesinden  45 bin asker, 150 uçak, 60 gemi ile 10 binden fazla aracın katılacaktır. Amacımız NATO ülkelerinin güvenliğini tüm dünya ülkelerine göstermektir.’’ şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Rusya NATO Tatbikat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi