WhatsApp’ın Tepki Çeken Güncellemesi

Whatsapp kullanımından bugüne kadar geçen sürede hiçbir şekilde reklam vermediğini tüm kullanıcıları bilmektedir. Ancak reklam olayına köklü bir değişiklik getiren yazılımcılar artık Whatsapp’ta reklam çıkacağının sinyalini verdi.

WhatsApp’ın Tepki Çeken Güncellemesi
WhatsApp’ın Tepki Çeken Güncellemesi Nurullah Göbekli

2014 senesinde Dünyaca ünlü sosyal medya platformu olan Facebook tarafından satın alınan Whatsapp uygulamasının tamamıyla ücretsiz ve diğer uygulama hizmetlerinden tamamıyla bağımsız olarak kalınacağı belirtilmişti. Whatsapp’ın kurucu ortağı olan BrianActon açıklamasında Mark ZuckerbergWhatsapp’ı satın almasında ki en önemli hedefinin reklam olduğunu söylemişti. İnternette çıkan bilgilere göre, Facebook ekibi Whatsapp uygulaması üzerinde olacak reklam çalışmalarına başladı. Whatsapp uygulamasının gelişmelerine yönelik paylaştığı çoğu bilginin doğru çıkması ile WABetaInfo, sosyal medya Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile Whatsapp’ın reklam çalışmaları yaptığını duyurdu.

BİLİNMEYEN BAZI WHATSAPP ÖZELLİKLERİ

Whatsapp’ın yapacağı 2.18.92 güncellemesi ile birlikte 3D Touch desteğiyle Bildirim Genişletme özelliğine telefonlarda ki bildirim çubuğunun üzerinden, basım şiddetine göre medyaları görüntülemeye imkân sunacak. Diğer bir yenilikte durumlar üzerinden artık arama yapılabilecek. Eklenen yeni sekme ile kullanıcılar istediği kişinin durum bilgisini arayıp kolayca ulaşabilecek. Durumu görüntülenen kişinin Whatsappprofil fotoğrafını da isminin yanında görebilecek.

KALIN VE ÜSTÜ ÇİZİLİ YAZI GÖNDERMEK

Whatsapp mesajlarınızı üstü çizili, kalın veya italik yapmak için yazdığınız metni seçerek, araç çubuğunda çıkan üç noktaya dokunmak, istediğiniz formatı oradan seçebilirsiniz.

FAVORİ SOHBETİ EN ÜSTTE TUTUN

Bir konuşmayı sohbet listenizin en üstünde tutmak için yapmanız gereken, sohbete basılı tutup ekranda çıkan ‘pin’ seçeneğine tıklamak olacaktır.

Whatsapp Güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor şampiyonu adaya dönüyor
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...
Demet Akalın'dan CHP'li başkana övgü dolu sözler...