Eşini Öldüren Caniye Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

İstanbul’da geçen sene şubat ayında mahkeme tarafından uzaklaştırılma kararı olmasına nazaran eşini öldürüp, kayınvalidesini de yaralayan Tanju Mutlugüneş için mahkeme, sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, Mutluneş için iyi hal ve haksız tahrik maddelerini uygulamadı.

Eşini Öldüren Caniye Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis
Eşini Öldüren Caniye Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Koray Vardar

Küçükçekmece’de, 25 yaşındaki eşini geçen sene şubat ayında kendi tabancasıyla öldüren ve kayınvalidesi Sabiha Bayram’ı da ağır yaralayan sanık Tanju Mutlugüneş (27) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yanı sıra 12 yıl da hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Tanju Mutlugüneş için iyi hal ve haksız tahrik indirimi uygulamadı ve tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.

PİŞMANIM DEDİ

İstanbul Bakırköy 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmanın kararında, tutuklu Tanju Mutlugüneş ve taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu. Mahkeme salonunda son kez savunma yapılmasını isteyen Tanju Mutlugüneş; "Söz konusu olayı daha önceden bir plan dahilinde yaptığım imkansız. Olayı başka tarafa çekmek için kendi başına nişan almam ile bir bağlantısı yok. Keşke bu olay hiç yaşanmamış olsaydı, çok pişman durumdayım. Eşim ölmeseydi de ben ölseydim" dedi.

MAHKEME İNDİRİM UYGULAMADI

Mahkeme heyeti davayı karara bağladı ve Tanju Mutlugüneş’i “Eşi kasten öldürmek” suçundan dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karar verdi. Sanık Tanju Mutlugüneş’i müşteki Sabiha Bayram’ı “Kasten insan yaralama” suçundan ise 12 yıl hapis cezasını onaylayan mahkeme heyeti, sanığın “ Ruhsatsız silah veya mermi taşıma” suçundan dolayı da 1 yıl hapis cezası ve 600 TL para cezasına karar verdi.

Sabiha Bayram Tanju Mutlugüneş Küçükçekmece
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu