WhatsApp’ın Kurucusundan Şaşırtacak İddialar 'Pişmanım'

EN popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın kurucusu Brian Action çok konuşulacak ve şaşırılacak açıklamalarda bulundu. Kısa süre içerisinde hem android hem de Iphone üzerinde en fazla indirilen ve konuşmak için en fazla tercih edilen uygulama olan WhatsApp kurucusu tarafından Facebook’a rekor bir fiyata satılmıştı. Oldukça popüler olan uygulama bu sefer yeni bir özelliği ile değil kurucusunun yapmış olduğu açıklamalar ile gündeme geldi.

WhatsApp’ın Kurucusundan Şaşırtacak İddialar 'Pişmanım'
WhatsApp’ın Kurucusundan Şaşırtacak İddialar 'Pişmanım' Nurullah Göbekli

Brian Action uygulamayı sattıktan sonra Facebook ile yaşadığı istidası ile de çok konuşulmuştur. Bu süreç ile ilgili Forbes’e konuşan Brian Action ‘’ Bir seçim yaptım. Kullanıcılarımın gizliliğini sattım ve her gün bu kararın ağırlığıyla yaşıyorum” ifadelerine yer verdi. Bu ifadeler ile oldukça şaşırtan Action kullanıcıların da tedirgin olmasına neden oldu.

Action 2014 senesinde WhatsApp’ı 19 milyar dolar ve bir miktar Facebook hissesi karşılığında Facebook’a satmıştı. Ardından devam etmekte olduğu görevden 2017 senesinde istifa etmişti. Kısa süre içerisinde milyonların en fazla kullandığı teknolojik uygulama haline gelen WhatsApp aynı zamanda haberleşme alışkanlığında da büyük bir değişim yaşatmıştır. SMS’lerin tarihte en az kullanıma düşme nedeninin de WhatsApp’ın oldukça fazla kullanılması öne sürüldü.

2009 senesinde de WhatsApp CEO’su Jan Koum ile birlikte ortak olarak popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı kuran Brian Action bu uygulamayı yaratmak için Yahoo’daki işlerinden ayrılmışlardı.

WhatsApp Brian Action
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi