Kayıp Edanur Manisa'da Bulundu

1 Eylül tarihinde Manisa’nın Akhisar ilçesinde kaybolan 15 yaşındaki Edanur Y. Polislerin dün gece düzenlediği operasyon ile bulundu. 30 gündür kayıp olan Edanur’u polis arkadaşının cep telefonu sinyalinden yola çıkarak, Konya’da kaldığı evde buldu. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na teslim edilen Edanur burada yurda yerleştirildi.

Kayıp Edanur Manisa'da Bulundu
Kayıp Edanur Manisa'da Bulundu Büsra Türkmen

Edanur’un babası Abdül Gül, Akhisar’ın Hacıishak Mahallesinde inşaatta bekçilik yaparak yaşıyordu. Kızının 1 Eylül’de kaybolmasının ardından, kızının gideceği yerlere bakmasına rağmen kızını bulamayan baba jandarma ve polise başvurmuştur. Sokak sokak gezerek kızını arayan baba, sosyal paylaşım sitesi üzerinden de kızı işçin kayıp ilanı oluşturmuştu. İlanda “ 15 yaşındaki kızım Edanur kayıp. Gören, duyan, kızımı tanıyan, bilgisi olan, nerede olursa olsun gören olursa en yakın 155 Polis İmdat İhbar hattını aramalarını insanlık namına rica ediyorum. Yardımlarınızı esirgemeyin” yazmıştı. Geçen süre içerisinde ise Edanur’a ulaşılamadı.

KAYIP EDANUR SALİHLİ'DE GÖRÜLDÜ

Polis tarafından geniş bir arama başlatıldı ve Edanur’un bir süre Salihli’de görüldüğü belirlendi. Bunun üzerine burada yoğunlaşan polis ekipleri Edanur’un cep telefonunu Salihli’de bir cep telefoncuya sattığını öğrendi. Buraya erkek arkadaşı ile birlikte gelen Edanur’un erkek arkadaşının telefon numarasına ulaşıldı. Bu numarayı takibe alan polisler Edanur’un arkadaşının Konya’da bulunduğunu tespit etti. Konya İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan bir işbirliği sonucu 2 adrese erişildi. 2 adrese de gece 01.00 sıralarında eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Polis Edanur’u yanında kaldığı arkadaşının evinde buldu.

Kayıp Edanur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şarkıcı Gülşen, 7 Ayda 14 Milyon TL Kazanacak
Şarkıcı Gülşen, 7 Ayda 14 Milyon TL Kazanacak
Ünlü Oyuncu Bruno Ganz, Hayatını Kaybetti
Ünlü Oyuncu Bruno Ganz, Hayatını Kaybetti