Sular çekildi deprem düşüncesine yol açtı

Son günlerde Yalova'da deniz suyunun 25 metreye kadar çekilmesi deprem düşüncesine yol açtı.

Sular çekildi deprem düşüncesine yol açtı
Sular çekildi deprem düşüncesine yol açtı Büsra Türkmen

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden Açıklama;

Deniz çekilmesi olayanın incelenmesinin ardından, uzman akademisyenler deprem ile alakalı bir durum olmadığını ve meteorolojik bir durum olduğunu bildirdi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 20-25 metre deniz suyu çekilmesinin Çiftlikköy ilçesi sahilinden, Altınova bölgesine doğru 1-2 metrelere kadar düştüğünü belirtildi.

ÇEKİLME MEVSİMSEL BİR OLAY

Bölgede bir haftadır devam eden bu durumun uzmanlarca takip edildiği belirtilirken, Kocaeli sahilinde de yaklaşık 1-2 metre çekilme olduğunun belirlendiği açıklamada, çekilmenin mevsimsel gerçekleşen olay olduğu vurgulandı ve açıklamada şunlar kaydedildi:

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathane ve Deprem Araştırma Enstitüsü ile yapılan görüşmelerde ilimizde deprem hareketliliği olmadığı bilgisini vererek, deniz çekilmesi ve hayvan davranışları gibi benzeri 50 farklı olayla deprem arasında bir bağlantı olup olmadığına dair bir açıklama yapılamadığı ifade edilmiştir. Çekilme sonucunda doğal çevre kirliliği veya kirlilik ihbarı alınmamıştır.

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. AHMET ERCAN; BU BİR DOĞA OLAYIDIR

Sahil şeridinde yaşanan ve herkesin panic olmasını sağlayan 20-25 metre kadar su çekilmesi normal bir durumdur. Dr. Ahmet Ercan, "Bu tarz doğa olaylarının karadan gelen rüzgarların suyu denizin ortasına çekmesi diyebiliriz" dedi.

yalova deprem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi