Kazan kaynıyor! Değişim isteyenlere gözdağı

Son Dakika Gündem Haberleri

Kazan kaynıyor! Değişim isteyenlere gözdağı
Kazan kaynıyor! Değişim isteyenlere gözdağı Mehmet Demirbilek

HABER MERKEZİ - Samsun’da olağanüstü kurultay için imza veren eski il başkanı ve kurultay delegesi avukat Tufan Akcagöz ile 6 partili hakkında disiplin süreci başlatıldı.

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise Genel Merkezin kararına tepki göstererek, kurultay çağrıcıları hakkında disiplin soruşturması başlatılmasının "yüzsüzlük" olduğunu söyledi.

Bu şekilde parti içi demokrasiden söz edilemeyeceği yorumunu yapan İnce "Yüreğiniz varsa beni disipline gönderin" ifadesini kullandı.

Parti kulislerinde Genel Merkez’in bu adımının, partide değişim isteyen ve bu amaçla tüzük kurultayı için adım atmaya hazırlanan İnce taraftarlarına yönelik bir gözdağı olduğu, disipline sevklerin yeni illerle devam edeceği konuşuluyor.

Bu arada CHP’de yerel seçimler için çalışmalara Kurban Bayramı’ndan sonra başlanacağı bildirilirken, büyükşehirlerde kimin aday gösterileceği tartışmaları da başladı.

Muharrem İnce'nin adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için gündeme geldi. İnce’nin ise buna sıcak bakmadığı, hedefini yüksek tutarak önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde yeniden aday olmayı planladığı konuşuluyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seren Serengil, Eylem İpek ile  Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Seren Serengil, Eylem İpek ile Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı