CHP Durulmuyor! Adaylık Açıklamaları Partiyi Karıştırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve Milletvekili Didem Engin Cumhurbaşkanlığına aday olunca parti içinde tartışmalara yol açtı.

CHP Durulmuyor! Adaylık Açıklamaları Partiyi Karıştırdı
CHP Durulmuyor! Adaylık Açıklamaları Partiyi Karıştırdı Nurullah Göbekli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve Milletvekili Didem Engin Cumhurbaşkanlığına aday olunca parti içinde tartışmalara yol açtı. CHP sözcüsü Bülent Tezcan çarpıcı açıklamalarda bulunarak ‘’ bu adayları ciddiye almayın ‘’ şeklinde açıklama yaptı.

Diğer yandan İzmir Milletvekili Musa Çam’da açıklama yaparak adayların yanlış tercih olduğunu savunarak Genel Merkez bu duruma müdahale etmeli şeklinde yorumda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu Tüm Seçimleri Kaybetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kıyasıya seçim mücadelesi veren Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir seçimde galip gelemediği için aday olma konusunda henüz net bir cevap vermedi. Partililerin Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını pek istemediği gözlemlenenler arasında olsa da çıkarılan adaylar parti içinde tartışmalara neden olurken Muharrem İnce’nin de adaylık konusunda ismini geçmesi tartışmaları ateşledi.

Ciddiye Alınmamalı Dedi

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan bir kanala konuk olunca canlı yayında şu açıklamalara yer verdi. ‘’ Bugünkü adaylık açıklamaları ciddiye alınacak bir konu değildir. Ciddiye alınıp üzerine konuşulacak bir konu da değildir. Partinin genel başkanı bu konuda 40 kere düşünüp 1 kere konuşurken, bizim 100 kere düşünüp 1 kere konuşmaktan bile imtina etmemiz gerekir’’

Genel Merkez’in Müdahale Etmesi Gerekiyor

CHP İzmir Milletvekili de tartışmaya konu oldu. Öztürk Yılmaz ve Didem Engin’in Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesinin yanlış olduğunu savunarak Genel Merkez tarafından müdahale edilmesi gerektiğini dile getirdi. Yaptığı açıklamada ‘’  Bu süreçte bazı arkadaşlarımızın, 'Ben adayım' şeklinde çıkışlar yapmasını son derece yanlış ve fevri buluyorum. Genel merkezimizin bu arkadaşlarımıza müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum. Salı günü yapılacak Parti Meclisi'nde, diğer partilerle yapılan temasların sonuçları netleşecektir."

chp durulmuyor chp sözcüsü bülent tezcan bu adayları ciddiye almayın muharrem ince seçim öztürk yılmaz didem engin chp izmir milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seren Serengil, Eylem İpek ile  Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Seren Serengil, Eylem İpek ile Barışma Teklifini Kabul Etmedi
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı
Başarılı Futbolcu Sosyal Medya’dan İhanet Açıklaması Yaptı