Raco’nun şehir merkezi alındı. Şimdi rota cinderes kuşatılıyor

TSK ve ÖSO, Afrin'in batısında Raco ile birlikte stratejik bir tepenin ve iki köyün kontrolünü ele geçirdi.

Raco’nun şehir merkezi alındı. Şimdi rota cinderes kuşatılıyor
Raco’nun şehir merkezi alındı. Şimdi rota cinderes kuşatılıyor Nurullah Göbekli

İHA'nın haberine göre TSK ve ÖSO, Afrin'in batısında Raco ile birlikte stratejik bir tepenin ve iki köyün kontrolünü ele geçirdi. Operasyon hızla devam ederken yer yer çatışmaların sürdüğü bildirildi. 

OSO'nun Raco üyesi birliğin komutanı olan Mecit Ebu el Nur, öneminden ötürü her iki tarafa çok sayıda mayın döşendiğini ancak şiddetli çatışmalardan sonra bölgeyi bölücü teröristlerden temizlendi. TSK ve ÖSO, Afrin'in batısında Raco ile birlikte stratejik bir tepenin ve iki köyün kontrolünü ele geçirdi. 

Raco şehir merkezine giren Özgür Suriye Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri şehir merkezini teröristlerden temizlendiğini kaçan teröristlerin Afrin şehir merkezine kaçarken etkisiz hale getirdiklerini söyledi.

Şiddetli Çatışmalar Sürüyor

Mecit Ebu el Nur, bugün şafakla operasyonu başlattıklarını ve iki saatlik şiddetli bir çatışmanın ardından bir stratejik önemli bir dağın kontrolünü sağladıklarını söyledi.

ÖSO Sözcüsü Ebu el Nur, Cinderes bölgesinde PKK / YPG teröristlerinin, ÖSO'nun Cinderes merkezindeki Ramadiye ve Cemilek köylerinin el konulması sonucu ele geçirildiğini söyledi. Rico, askerlerle görüntü kaydeden bir OSO askeri tarafından kontrol altına alındığını söyledi. "Bu Raco'daki PYD karargahı."

Türkiye'nin sözde müttefiği olan ABD'de yardım ettiği ve eğittiği teröristler artık yolun sonuna geldiklerinin farkına varsalarda kaçışlar ve operasyonun hızla ilerleyeceği görünmeye başladı. 

ABD' PKK/PYD teröristlerine sentetik ilaçları dayayıp cesaretlendirsede Kahraman Türk Askerleri terörist yapılara geçiş izni vermiyor. 

tsk öso mecit ebu el nur cinderes afrin son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu
Hatice, bikinili paylaşımıyla olay oldu