Bacak Derisi İle Yapılan Vajina Şaşırttı

Konya’da gerçekleşen olay herkesi şaşırttı. Doğuştan vajinası olmayan Suriyeli 25 yaşındaki kadın, bacaklarından alınan deri ile bir vajinaya sahip oldu

Bacak Derisi İle Yapılan Vajina Şaşırttı
Bacak Derisi İle Yapılan Vajina Şaşırttı Koray Vardar

Konya’da gerçekleşen olay herkesi şaşırttı. Doğuştan vajinası olmayan Suriyeli 25 yaşındaki kadın, bacaklarından alınan deri ile bir vajinaya sahip oldu. İleride çocuk sahibi olmak istediğini açıklayan kadının bu durumu herkesi şaşırttı.

Kadının vajina yapım ameliyatı sağlıklı geçse de çocuk sahibi olabilmesi için tedavi görmesi gerekiyor. Dr. Ünsal yaptığı açıklamada rahim nakli ile çocuk sahibi olabilen bir tek ailenin olduğunu söyledi.

İsveç’teki bu aile gibi Suriyeli kadınında çocuk sahibi olmasını gerçekleştirmek için tedavilere başlayacaklarını açıkladı. Ülkemizde daha önce de rahim nakli işlemleri gerçekleştirilmiştir fakat çocuk sahibi olunamamıştır.

Rahim Nakli İle Çocuk Sahibi Olmak İstedi

Yıllardır idrarını bile yaparken acı çeken Suriyeli kadın, 2 yıl önce evlenmiş ve bir türlü çocuğu olmamıştı. Bu durumdan dolayı doktora giden kadın, sağlık problemini öğrendi ve duydukları karşısında şok oldu.

Savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan aile çocuk sahibi olabilmek için rahim nakli gerçekleştirdi. Kadının bacağından alınan deri ile rahim oluşturuldu. Henüz çocuk sahibi olması için erken olan kadın tedavi sürecine başladı.

Bu süreç sonucunda kadının çocuk sahibi olabilme ihtimali çok düşük olsa da aile bu konuda oldukça umutlu. Yapılan vajina ile artık Suriyeli kadın normal bir evlilik hayatı sürdürebilecek.

1 yumurtalığa sahip olan kadının Genital organı yoktu ve bacağından alınan doku ile bi vajina oluşturuldu. 

Konya Vajinasız Kadın Bacak Derisi İle Vajina Konya Haberleri Suriye Gündem Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Ünlü oyuncunun eşine ve kızına saldırı...
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi
Mehmet Ali Erbil'den müjdeli haber geldi