Tüm iPhone, iPad ve Mac'ler Tehlikede

Apple hakkında ortaya çıkan iddialar doğrulandı. Apple Spectre ve Meltdown güvenlik sistemleri açığından Mac, İphone ve İPad’in etkilendiğin açıklamıştır

Tüm iPhone, iPad ve Mac'ler Tehlikede
Tüm iPhone, iPad ve Mac'ler Tehlikede Selçuk Dal

Bu açıklama Apple severleri oldukça şaşırttı. Apple’ın diğer cihazlara oranla daha güvenilir olması ve satışlarının bu yönde sürekli olarak artış göstermesi üzerine açıklanana bu güvenlik açığından etkilenme durumu pek çok kullanıcıda olumsuz etki yarattı.

Apple yaptığı açıklamada korsan saldırılar için yazılım farkının olmadığını duyurmuştur. Dünyanın her yerinde tüm firmalarda bu tarz güvenlik açıklarının olduğunu de açıklamalarına eklemiştir.

Ayrıca Apple kesin olarak bu güvenlik açığından tüm cihazlarının etkilendiğini söylemek mümkün değildir dedi. Apple güvenlik çalışmalarına şimdiden başladı. Daha gelişmiş güvenlik sistemi için kolları sıvayan Apple hakkında şikâyetler giderek artmakta.

Güvenlik Güncellemesi 

Apple hakkında çıkan güvenlik iddialarına karşılık olarak Spectre ve Safari’ye yeni sürümler ekleyeceğini ve güvenliği arttıracağını duyurmuştur.

Bu güvenlik açığının her cihazda meydana gelebileceğiniz ekleyen Apple, kullanıcıların ı bu durumda mağdur etmeyeceğini de açıklamıştır.

Apple bir yazı yayınlayarak bu güvenlik sistemi hakkında şunları söyledi; “ tüm Mac sistemleri ve İOS ile çalışan cihazlar etkilendi fakat güvenlik açığının kullanıldığına dair bir bulgu yok.”

Diyerek kullanıcılarını rahatlatmaya çalışmıştır. Fakat kullanıcılar çıkan bu iddialar karşısında halen tedirgin ve tüm bu iddialar ile Apple şimdiden kullanıcı kaybetmeye başlamıştır. Olumsuz bir iz bırakan bu haber konusunda Apple’ın çalışmaları ne olacak merakla bekleniyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı