Bu yıl grip daha tehlikeli! Gripten korunmak için neler yapılır

Kış aylarında sık sık rastladığımız hastalıklardan olan grip bu yıl daha tehlikeli. Uzmanların yaptığı açıklamamalara göre grip bu yıl daha bulaşıcı olacak.

Bu yıl grip daha tehlikeli! Gripten korunmak için neler yapılır
Bu yıl grip daha tehlikeli! Gripten korunmak için neler yapılır Selçuk Dal

Gripten korunmak için ne yapmalı sorularını Dr. Şerafettin Özer açıkladı. Dr. Kişilerin özellikle el temizliklerine çok önem vermeleri gerektiğini açıklamıştır.

İnsanlar en çok enfeksiyonları ellerinden kapmaktadırlar. Dr. Şerafettin Özer özellikle kişilerin para alış verişlerinden sonra mutlaka ellerini yıkamaları gerektiğini söylemiştir.

El temizliği için antimikrobiyal olmayan katı sabunların kullanılabileceğini açıklamıştır. Günlük hayatımızda ellerimizi sık sık yıkamamız gerektiğini de açıklamıştır.

Özellikle elleri yıkama süresinin 30 saniyeden daha az olmaması gerektiğini ekleyen Dr. Şerafettin Özer,  parmakların tüm yüzeylerinin hassasiyetle yıkanması gerektiğini de eklemiştir.

Gribi Önlemek İçin Ne Yapmalı

Kişileri gribe yakalanmamaları için tükettikleri besinlerde oldukça önemlidir. Olabildiğince C Vitamini ağırlıklı beslenmeleri gerekmektedir.

Grip bu yıl daha bulaşıcı olduğu için kişilerin olabildiğince kalabalık yerlerden uzak durmaları da iyi olacaktır. Özellikle el temizliği hastalıların bulaşması konusunda bir faktördür.

Kişiler günlük hayatlarında olabildiğince ellerini temiz tutmalılardır. Ellerin yıkanmasına da dikkat edilmelidir. Kullanılan sabun ile eller mümkün olduğunca uzun süre ovalanmalıdır ve parmaklar tırnak aralarına kadar güzel bir şekilde yıkanmalıdır.

Bu şekilde eldeki bakterilerden biraz olsun arınmış olacaksınızdır. Hastalıkların en çabuk bulaşma yolu ellerdir. Ellerimizi en çok para alışverişin kullandığımız için sürekli olarak yıkamak hastalıkların bulaşmasını önleyecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı