Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu

Sürücü adaylarının merakla bekledikleri ehliyet sınavı sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor. 23 Aralık tarihinde yapılan sınav için adaylar oldukça meraklı.

Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu
Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi Belli Oldu

Sürücü adaylarının merakla bekledikleri ehliyet sınavı sonuçlarının bu hafta açıklanması bekleniyor. 23 Aralık tarihinde yapılan sınav için adaylar oldukça meraklı. Sonuçlar MEB internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.

MEB internet sitesi üzerinden ehliyet sınavı sorularını ve cevaplarını yayınlamıştı. Kişiler bu sonuçlara göre kendi cevaplarını karşılaştırsalar da net sonuçlar için merakla beklemekteler. Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamaya göre ehliyet sınavı sonuçları 4 Ocak 2018 tarihinde adaylara duyurulacak.

Ehliyet Sınavı Soruları

Ehliyet sınavlarında ilk yardım ve sağlık bilgisinden 12 soru, trafik ve çevre bilgisinden 23 soru, motor ve araç tekniği bilgisinden 9, trafik adabı dersinden 6, toplamda adaylara 50 soru sorulmaktadır.

Ayrıca bu sınav sonucuna göre kişiler direksiyon sınavına tabi tutulmaktadırlar. 4 Ocak da açıklanacak olan sınav sonuçlarına göre direksiyon sınav tarihleri de belli olacaktır.

MEB bu konu ile alakalı olarak henüz bir açıklama yapmamıştır. Ehliyet sınavını geçen kişiler, direksiyon sınavı için hazırlanmalılardır. Kişilerin bu sınavdan geçebilmesi içinde en az 70 puan almaları gerekmektedir. Direksiyon sınavından da aynı şekilde kişiler 70 puan aldıklarında ehliyetleri teslim edilecektir.

Stajyer ehliyet sahibi olan kişiler trafikteki kurallara uyma durumlarına göre, stajyer ehliyetleri puanlandırılacak ve normal sürücü belgesini alabileceklerdir. Ehliyet sınav sonuçlarının 4 Ocak da açıklanması ile adayların aldıkları puanlara göre direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklardır.

Ehliyet Sınav Sonuçları Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı mı Ehliyet Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İdris Nebi Taşkan öpüşürken yakalandı!
İdris Nebi Taşkan öpüşürken yakalandı!
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı
Zerrin Özer'in eşinin Adnan Oktar'ın kedicikleriyle fotoğrafı ortaya çıktı