Taşerona kadro başvuruları bugün itibari ile başladı

Taşerona kadro başvuruları bugün itibari ile başladı. Başvuruda bulunacak kişiler için önemli hususlar duyuruldu. Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2 Ocak 2018 tarihi öncesi yapılan başvuruların geçersiz olacağını duyurmuştur.

Taşerona kadro başvuruları bugün itibari ile başladı
Taşerona kadro başvuruları bugün itibari ile başladı Koray Vardar

Taşerona kadro başvuruları bugün itibari ile başladı. Başvuruda bulunacak kişiler için önemli hususlar duyuruldu. Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2 Ocak 2018 tarihi öncesi yapılan başvuruların geçersiz olacağını duyurmuştur. Eğer bu tarihten önce başvuru yapıldıysa, işçilerin başvurularını tekrar yeniletmeleri gerektiği duyuruldu.

Çıkan bazı haberlerde başvuruların yeniletilmesine gerek yok denilse de önemli olan Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıklamasıdır ve kişiler bu açıklamayı dikkate alıp, başvurularını yeniletmelilerdir. Başvuru tarih aralığı ise 02 Ocak 2018 – 11 Ocak 2018 olarak belirlendi.

Bu tarihler arasında muhakkak başvurularınızı yeniletmelisiniz. KHK’ya göre yapılan açıklamalarda kişilerin yazılı bir şekilde bu başvuru talebinde bulunmaları gerekmektedir. Başvurular yapılırken de doğru yere müracaat edilmelidir. Merkezi idarelerdeki işçilerin başvurularını personel çalıştırmasının bağlı olduğu birime yapılmalıdır.

Yerel yönetimdeki işçilerin ise başvurularını hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı şirkete yapılması gerekmektedir. Kişiler belediyede çalışıyor ise başvurularını belediyeye yapmalı, şirkette çalışıyorlar ise başvurular gene şirkete yapılmalıdır.

Başvurular Hakkında Önemli Hususlar

Başvuruda bulunacak kişilerin mutlaka evraklarını tam bir şekilde ulaştırmaları önemlidir. Başvuru formu ve diğer evrakları tam olmayan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu başvuru formu içerisinde işçiler için gerekli tüm hak talepleri yer almaktadır.

Ayrıca kişilerin herhangi bir hak talep etmesine de gerek yoktur. Aynı zamanda kişiler sadece kendilerinden istenilen belgeleri tamamlamalılar, feragatname isteyen firmalara feragatname verilmesine gerek yoktur. Sulh sözleşmesi de KHK ‘ya göre verilmemelidir.

Taşeron kadro başvuruları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Şükran Ovalı doğum sonrası bir deri bir kemiğe döndü
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı
Neslihan Atagül, Dizi Setinde Eşine Sürpriz Yaptı