Apple, Cihazlarda Yavaşlamadan Dolayı Özür Diledi

Apple, yaptığı açıklama da İphone cihazlarının yavaşladığını kabul ederek bunun için özür diledi. Bundan dolayı üzgün olduğunu belirten Apple cihazlarında ki yavaşlık için ve herkesin güvenini kazanmak amacı ile birkaç değişlikler yapacağını belirtti.

Apple, Cihazlarda Yavaşlamadan Dolayı Özür Diledi
Apple, Cihazlarda Yavaşlamadan Dolayı Özür Diledi Koray Vardar

Apple, yaptığı açıklama da İphone cihazlarının yavaşladığını kabul ederek bunun için özür diledi. Bundan dolayı üzgün olduğunu belirten Apple cihazlarında ki yavaşlık için ve herkesin güvenini kazanmak amacı ile birkaç değişlikler yapacağını belirtti. Cihazların şarj sorunu nedeni ile yavaşladığını da belirtti.

Eski İphone telefonlarda oluşan yavaşlamanın nedeninin şarj pillerinden kaynaklı olduğunu belirten Apple, cep telefonlarında şarj pillerinin ciddi indirime gireceğini duyurdu.

Apple aynı zamanda web sitesinde yaptığı bir açıklamada ise bu sorun nedeni ile özür dilediğini belirtti. Müşterilerinin bundan kaynaklı olarak kendileri hakkında şüphe duymasını engellemek amacı ile de bir takım değişiklikler yapacağını da belirtti.

Kendi kalitelerinden ve ürünlerinin dayanıklılığından kaynaklı oluşan şüphe durumunda Apple, cihazlarda oluşan şarj sorunlarında garanti dışı olan cihazlarda bile bu sorunu ücretsiz olarak giderebileceklerini belirtti.

Bu sorun tüketiciler tarafından inandırıcı bulunmayarak yapılan açıklamaya tepki yağdı. Tüketiciler yeni İphonelere teşvik etmek ve satın alması için yapıldığını belirtirken, gelen açıklamayı doğru bulmadı.

Apple gerçek bir nedenle yaptığı açıklamada her ne kadar ispat edici kanıtlar sunsa da tüketici bunu kabul etmeyerek, oldukça fazla tepkiler verdiler.

Hatta bazı ülkelerde bu konuyla ilgili kullanıcılar, Apple’ın eski cihazları bilerek yavaşlattığını ve bunun için de yeni cihazlardan almaya teşvik etmesinden kaynaklı olarak insanları dolandırdığı yönünde davalar açtılar. İlerleyen zamanlarda dava açanların sayısının da milyonları bulacağı tahmin edilmektedir. 

Apple Cihaz Yavaşlama Apple Özür Diledi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Şeyma Subaşı ve Sevgilisi Aynı Yatakta Poz Verdi
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor
Yeşim Ceren Bozoğlu fit haliyle büyülüyor